Szlifierka kątowa z systemem Vibration Control

2007-11-28 9:42

Ochrona zdrowia pracownika to również problem producentów elektronarzędzi. Nowością na rynku jest szlifierka kątowa wyposażona w dodatkową rękojeść, która wyposażona została w system Vibration Control, tłumiący drgania nawet o 50% i dodatkowo odznacza się także optymalną ergonomią.

Dzięki takiej budowie, szlifierki kątowe GWS 11-15 H Professional dobrze sprawdzają się przy długotrwałym szlifowaniu lub ścieraniu powierzchni.
Wysoka skuteczność tłumienia drgań jest efektem całkowitego oddzielenia rękojeści od korpusu silnika. Śruba bezpieczeństwa gwarantuje, że uchwyt nie odpadnie nawet w ekstremalnych sytuacjach, a użytkownik zawsze będzie mógł pewnie kontrolować urządzenie.
Oprócz nowej rękojeści szlifierki mają także ergonomicznie ukształtowaną rękojeść główną z miękką okładziną Softgrip. Dzięki temu doskonale "pasują" do dłoni i oferują wysoki standard bezpieczeństwa pracy. Wielofunkcyjny włącznik Tri-Control zapewnia prostą obsługę, ma on także zintegrowaną funkcję czuwaka oraz dodatkową blokadę.
Urządzenia odznaczają się dużą trwałością/żywotnością, a także dobrą relacją wydajności do ciężaru w tej klasie urządzeń. Silniki o mocy dochodzącej do 1500 W zapewniają szybkie tempo pracy. Zabezpieczenie typu: blokada KickBack Stop, chroni użytkownika przed niebezpieczeństwem odrzutu, a w razie zablokowania tarczy w materiale urządzenie natychmiast wyłącza się; blokada ponownego rozruchu zapobiega samoczynnemu uruchomieniu urządzenia, np. po przerwie w dopływie prądu. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej