Szlifierka kątowa KRESS 1400 WSE

2008-03-28 2:27
Szlifierka kątowa
Autor: Lange Łukaszuk

Szlifierka kątowa 1400 WSE to urządzenie, które przy niewielkich rozmiarach osiąga bardzo dużą moc - 1400 W. Średnica tarczy wynosi zaledwie 125 mm. Urządzenie ma płynną regulację obrotów w zakresie od 3000 do 10000/min. Układ elektroniczny szlifierki jest odpowiedzialny za utrzymanie stałych obrotów przy różnym obciążeniu narzędzia i twardości materiału.

Silnik MAXX-Power-Motor (opatentowana konstrukcja Kress) jest bardzo wydajny; uzwojenie zabezpieczono specjalnym lakiem, który chroni silnik przed wpływem opiłków i innych drobinek, które mogą dostać się do środka. Obudowa przekładni, wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium, jest lekka i doskonale odprowadza ciepło. Jeśli dojdzie do przeciążenia narzędzia, specjalny układ elektroniczny wyłącza je i pozwala na ponowne uruchomienie dopiero po ostygnięciu. Jest to bardzo ważne ze względu na żywotność narzędzia.


Zaletą szlifierki 1400 WSE jest także zabezpieczenie, które zapobiega niepożądanemu uruchomieniu narzędzia w sytuacji, kiedy podczas jego pracy następuje przerwa w dostawie prądu. W momencie, kiedy prąd pojawi się w sieci, urządzenie nie uruchomi się. W takiej sytuacji należy je wyłączyć i ponownie włączyć.
Wymianę tarczy ułatwia system blokady wrzeciona - rozwiązanie powszechnie stosowane w profesjonalnych szlifierkach.
Tak jak większość narzędzi KRESS, również 1400 WSE przyłącza się do 4-metrowego kabla zasilającego poprzez zatrzask.
Urządzenie ma kompaktową budowę i ergonomiczny kształt. Model 1400 WSE plasuje się wśród najlepszych profesjonalnych szlifierek kątowych dostępnych na polskim rynku

Dane techniczne

moc 1400 W
obroty bez obciążenia 3000-10000/min
średnica tarczy 125 mm
gwint wrzeciona M 14
otwór mocujący 22 mm
masa 1,8 kg
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej