Szlifierka kątowa KRESS 1400 WSE

2008-03-28 2:27
Szlifierka kątowa
Autor: Lange Łukaszuk

Szlifierka kątowa 1400 WSE to urządzenie, które przy niewielkich rozmiarach osiąga bardzo dużą moc - 1400 W. Średnica tarczy wynosi zaledwie 125 mm. Urządzenie ma płynną regulację obrotów w zakresie od 3000 do 10000/min. Układ elektroniczny szlifierki jest odpowiedzialny za utrzymanie stałych obrotów przy różnym obciążeniu narzędzia i twardości materiału.

Silnik MAXX-Power-Motor (opatentowana konstrukcja Kress) jest bardzo wydajny; uzwojenie zabezpieczono specjalnym lakiem, który chroni silnik przed wpływem opiłków i innych drobinek, które mogą dostać się do środka. Obudowa przekładni, wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium, jest lekka i doskonale odprowadza ciepło. Jeśli dojdzie do przeciążenia narzędzia, specjalny układ elektroniczny wyłącza je i pozwala na ponowne uruchomienie dopiero po ostygnięciu. Jest to bardzo ważne ze względu na żywotność narzędzia.


Zaletą szlifierki 1400 WSE jest także zabezpieczenie, które zapobiega niepożądanemu uruchomieniu narzędzia w sytuacji, kiedy podczas jego pracy następuje przerwa w dostawie prądu. W momencie, kiedy prąd pojawi się w sieci, urządzenie nie uruchomi się. W takiej sytuacji należy je wyłączyć i ponownie włączyć.
Wymianę tarczy ułatwia system blokady wrzeciona - rozwiązanie powszechnie stosowane w profesjonalnych szlifierkach.
Tak jak większość narzędzi KRESS, również 1400 WSE przyłącza się do 4-metrowego kabla zasilającego poprzez zatrzask.
Urządzenie ma kompaktową budowę i ergonomiczny kształt. Model 1400 WSE plasuje się wśród najlepszych profesjonalnych szlifierek kątowych dostępnych na polskim rynku

Dane techniczne

moc 1400 W
obroty bez obciążenia 3000-10000/min
średnica tarczy 125 mm
gwint wrzeciona M 14
otwór mocujący 22 mm
masa 1,8 kg
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej