Szczypce nastawne

2008-08-14 15:23
Szczypce nastawne
Autor: brak danych

Prace remontowe i instalacyjne najczęściej polegają na odkręcaniu i przykręcaniu. Dlatego ważne jest, aby narzędzia stosowane w takich sytuacjach zapewniały dużą siłę ścisku i jednocześnie zapobiegały niszczeniu ściskanych powierzchni.

Firma Stanley wprowadziła na rynek szczypce nastawne FatMax XL i nastawne wielopozycyjne FatMax XL. Służą do pokręcania, ściskania i przytrzymywania śrub i elementów podczas prac instalacyjnych, ślusarskich czy remontowych.

Szczypce nastawne

Szczypce nastawne wielopozycyjne


Narzędzia nastawne FatMax XL wyposażone zostały w system blokowania PushLock, który ustawia szczęki na odpowiednim rozmiarze, dopasowanym do wymiarów ściskanego elementu. Dzięki temu są one łatwe w obsłudze i nie niszczą ściskanych powierzchni. Opatentowany przez producenta zatrzask umożliwia korzystanie z narzędzi w trzech różnych pozycjach przy zachowaniu dużej siły ścisku. Bimateriałowa rączka zapewnia pewny chwyt i zabezpiecza przed wyślizgnięciem się narzędzia z dłoni. Kształt rączki umożliwia długotrwałą pracę narzędziem bez odczuwania zmęczenia. Indukcyjnie hartowane szczęki szczypiec zapewniają ich trwałość (odporność na uszkodzenia). Narzędzia dostępne są w dwóch rozmiarach: 150 i 200 mm.

Dla fachowców, którzy potrzebują więcej możliwych do uzyskania rozmiarów, przeznaczone są szczypce nastawne wielopozycyjne FatMax XL. Narzędzia można ustawiać w 1 z 17 pozycji optymalnie dostosowanej do potrzeb użytkownika. Model ten również wyposażono w system blokowania PushLock i bimateriałową rękojeść, a szczęki szczypiec zostały indukcyjnie zahartowane. Szczypce oferowane są w trzech rozmiarach: 200, 250 i 300 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej