Strugarka z felcowaniem

2008-10-07 12:25

Struganie to obróbka skrawaniem polegająca na zdjęciu warstwy z powierzchni obrabianych materiałów. Ten sposób obróbki stosuje się wówczas, gdy konieczne jest wyrównanie materiału, np. odnowienie belki, w szybki i łatwy sposób.

Strugarka FP-900 marki Ferm ma ergonomiczny kształt, podwójną izolację elektryczną oraz zwartą i mocną konstrukcję. Urządzenie może być wykorzystywane do strugania powierzchni, schodkowania, ścinania krawędzi, felcowania oraz wizualnej zmiany struktury drewna. Przeznaczone jest do strugania materiałów drewnianych i drewnopochodnych.

Strugarka zasilana jest silnikiem elektrycznym jednofazowym, z którego napęd przenoszony jest za pomocą pasa napędowego. Urządzenie jest wyposażone w worek na pył i wióry, prowadnicę do rowkowania, listwę równoległego prowadzenia i dwustronny nóż.

Dystrybutor - firma PROMA POLSKA, udziela trzyletniej gwarancji na wszystkie narzędzia marki Ferm.

dane techniczne
moc [W] 900
napięcie zasilania [V] 230
liczba obrotów [1/min] 15 000
szerokość strugania [mm] 82
głębokość skrawania [mm] 0-2,2
głębokość felcowania [mm] 0-18
masa [kg] 3,5

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej