"Stare" urządzenia w nowej szacie

2007-06-27 19:11

Firma Stanley znana jest z nowatorskich rozwiązań ręcznych narzędzi, w których nowoczesne technologie wspierane są przez ciekawy design. Właściwie nic w tym dziwnego, skoro ta dziedziną firma zajmuje się od ponad 160 lat. Niedawno na rynku polskim zostały zaprezentowane kolejne narzędzia.

Poziomnica FatMax XL wyróżnia się nowoczesnym, aluminiowym korpusem. Ma on dwuteowo - skrzynkowy przekrój i dodatkowe wzmocnienia wzdłużne (które zwiększają jego sztywność, a przez to wytrzymałość i funkcjonalność poziomnicy) oraz wygodną bimateriałową rękojeść. Całość pokryta jest farbą proszkową, dzięki czemu zewnętrzna powłoka jest odporna na ścieranie i będzie długo wyglądać jak nowa. Ciekawym rozwiązaniem są umieszczone na końcach poziomnicy osłony, które absorbują wstrząsy powstające podczas ewentualnych upadków narzędzia. Sercem poziomnicy są trzy libelki umożliwiające wykonywanie pomiarów z dokładnością 0,5 mm/1m. Odczyt jest łatwiejszy dzięki powiększenia libelki poziomej. W rozszerzonej wersji z magnetyczną podstawą, narzędzie wyposażono w bardzo silne magnesy.

Sznur traserski serii FatMax XL wyróżnia przekładnia korby 1:5, co daje dużą szybkość zwijania sznura. Spust korby uwalnia sznur, podczas jego wyciągania z korpusu, bez konieczności obracania korby. W korpusie mieści się 30 m sznurka i ponad 45 g kredy. Poliestrowo-nylonowy sznur jest mocny i absorbuje dużą ilość kredy, dzięki czemu trasowanie można wykonywać wielokrotnie zanim będzie konieczne ponowne kredowanie sznura. Przezroczysty wizjer umożliwia kontrolę poziomu kredy w zasobniku. Aluminiowy korpus narzędzia jest wytrzymały na uderzenia, dzięki czemu jest ono niemal niezniszczalne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej