Stabilizacja podłoża na placu budowy

2009-09-18 15:01
Stabilizacja podłoża na placu budowy
Autor: INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o.

System drogowy wykorzystujący właściwości fizyczne, związane ze stabilizacją grząskiego gruntu.

Płyta systemowa Dura-Track® dzięki swojemu unikalnemu kształtowi nie tonie w błocie pod naporem nawet największych ciężarów, np. dźwigów czy TIR-ów. Montaż kratownic nie wymaga przygotowania podłoża. Wystarczy położyć je bezpośrednio na błocie. Płyta jest lekka, dzięki czemu można ją przewozić bez użycia specjalistycznego sprzętu drogowego. Możliwe jest, także wielokrotne wykorzystanie systemu (ułożoną wcześniej drogę można z łatwością zdemontować).

Podstawowym elementem systemu drogowego jest kratownica złożona z czworościanów foremnych, wykonana z trzech warstw prętów stalowych. Stabilność i wytrzymałość konstrukcji wynika z rozłożenia obciążeń na wielu różnie zorientowanych płaszczyznach. W ten sposób uzyskuje się optymalne wykorzystanie nośności gruntu nawet na podłożu bagnistym, torfowym, piaszczystym czy błotnym.
Zastosowanie kratownic umożliwia budowanie dróg serwisowych w terenie chronionym bez zniszczenia ekosystemu, gdyż jego elementy nie wiążą się z gruntem. Można drogę położyć i zdemontować. Dzięki temu podłoże, na którym prowadzone są prace, nie ulega degradacji.
Płyta drogowa jest polskim wynalazkiem. Produkt opatentowała i wprowadziła na rynek firma INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o. z Krakowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej