Skil 4160 i 4260

2007-05-24 21:23

Przy pomocy nowych wyrzynarek Skila można wykonać wszystkie cięcia prosto- i krzywoliniowe. Rękojeść posiada zintegrowany włącznik, blokowany przy pracy ciągłej. Blokadę mogą uruchomić zarówno osoby prawo, jak i leworęczne. 

Modele 4160 i 4260 są wyposażone w funkcje "Clic", która pozwala na szybką wymianę brzeszczotów oraz łatwe wykonywanie cięć pod kątem. Przy pomocy nowych wyrzynarek Skila można wykonać wszystkie cięcia prosto- i krzywoliniowe. Rękojeść posiada zintegrowany włącznik, blokowany przy pracy ciągłej. Blokadę mogą uruchomić zarówno osoby prawo, jak i leworęczne.

Urządzenia zostały wyposażone w system mocowania brzeszczotów "Clic", który umożliwia korzystanie z brzeszczotów z chwytem T i U oraz pozwala na szybką wymianę brzeszczotów, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Możliwość stosowania obu typów brzeszczotów zmniejsza do minimum ryzyko zakupu niewłaściwego osprzętu do posiadanej wyrzynarki.
W przypadku cięć pod kątem, system "Clic" pozwala na szybką zmianę trybu cięcia: ze standardowego pod kątem 90o, na cięcie pod kątem 45o. W przeciwieństwie do wyrzynarek konwencjonalnych kąt cięcia jest zmieniany bez użycia śrubokrętu. Wyrzynarkę wyposażono w silnik o mocy 420 W.
W celu przyspieszania cięcia i skrócenia czasu pracy, szczególnie w przypadku długich cięć prostoliniowych, projektanci wyposażyli model 4260 w - uruchamianą dodatkowo - funkcję Turbo. Przy pomocy poręcznego pokrętła można ustawić prędkość skokową brzeszczotu. Niższe prędkości należy wybierać wówczas, kiedy wymagana jest maksymalna precyzja, wysoka jakość cięcia lub gdy wykonuje się cięcia wgłębne w materiałach takich jak: aluminium, stal, tworzywa sztuczne czy też tworzywa piankowe.
Wyrzynarki można dodatkowo wyposażyć w prowadnicę równoległą lub cyrkiel Bosch, które pozwalają na wykonanie prostych lub okrągłych wykrojów. Oba urządzenia wyposażono w adapter do odsysania pyłów, dzięki czemu można je podłączyć do większości odkurzaczy.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej