Seria wkrętaków FatMax

2008-09-09 13:35

W narzędziach zastosowano rozwiązanie ułatwiające dobór właściwego wkrętaka do śruby. W przypadku narzędzi FatMax jest to jedynie zakończenie, w przypadku FatMax XL zaś pierścień w kolorze odpowiadającym rodzajowi końcówki.

Wkrętaki powstały w wyniku współpracy inżynierów firmy Stanley z producentem profesjonalnych narzędzi dla przemysłu i motoryzacji, firmą FACOM.

Grot wkrętaków FatMax XL został wykonany ze stali chromowo-wanadowej. Takie rozwiązanie umożliwia przenoszenie dużych momentów obrotowych i minimalizuje możliwość zniszczenia końcówki. Pozbawiona powłoki galwanicznej końcówka grota to precyzja pasowań i brak ryzyka odprysku powłoki. Antypoślizgowa część uchwytu o rowkowanej strukturze redukuje do minimum zmęczenie mięśni ręki użytkownika. Narzędzia wyposażono w rękojeść wykonaną bezpośrednio na grocie oraz uchwyt o dużej średnicy z gładką końcówką.

Wkrętaki FatMax zostały wyposażone w grot z wysokogatunkowej stali oraz rękojeść typu Soft Grip, co umożliwia uzyskanie pewnego chwytu wkrętaka. Wykonanie rękojeści bezpośrednio na grocie zapewnia wysoką wytrzymałość połączenia, a przez to trwałość całego narzędzia. Duża średnica uchwytu pozwala na osiągnięcie dużego momentu obrotowego, potrzebnego przy wkręcaniu wkrętów w twarde gatunki drewna. Rozwiązaniem dodatkowo zwiększającym szybkość i precyzję pracy jest przewężenie rękojeści oraz gładka końcówka wkrętaka.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej