Seria minikoparek XLw klasach od 1,4 do 3,7 ton

2016-02-04 14:28
seria minikoparek
Autor: TEREX Seria minikoparek w klasach od 1,4 do 3,7 ton

C14-2, TC16-2, TC19-2, TC22-2, TC35-2, TC37-2 to 6 modeli minikoparek w klasach od 1,4 do 3,7 ton. W minikoparkach zaprojektowano m.in. nowe stanowisko operatora i wprowadzono innowacyjne sterowanie, dzięki czemu prace budowlane wykonuje się łatwiej i wydajniej. Minikoparki są nowością marki TEREX.

Minikoparki wyposażono w układy hydrauliczne LUDV (Last-Unabhängige-Durchfluss-Verteilung = niezależny od obciążenia rozdział natężenia przepływu). Technologia ta optymalizuje moc maszyn budowlanych w zależności od potrzeb. Łyżka energicznie wchodzi w ziemię i całkowicie się wypełnia. Drugi elektroproporcjonalny obwód sterowania zapewnia precyzyjną obsługę dodatkowego osprzętu - młotów czy frezarki. Dla oszczędności czasu przy codziennych pracach serwisowych konstruktorzy zadbali o ułatwienie dostępu do wszystkich elementów wymagających serwisowania. Pokrywa silnika jest otwierana do góry, elementy wymagające codziennej kontroli są dostępne bezpośrednio lub przez wzierniki. Celem konstruktorów było skrócenie czasu przestojów maszyny i obniżenie kosztów serwisowania. Na uwagę zasługuje także wzornictwo maszyn.

Udogodnienia dla operatorów minikoparek

Nowa kabina w minikoparkach jest przestronna, łatwo się do niej wchodzi, a duże przeszklenia zapewniają operatorom dobrą widoczność.  Modele w klasie 1,5 t zostały wyposażone w dodatkowe wejście i wyjście po prawej stronie. Stanowisko można dostosować pod względem komfortu użytkowania do wzrostu operatora. Dzięki zastosowaniu automatycznego hamulca obrotu operator nie musi już pamiętać o zablokowaniu kabiny podczas transportu. Za sterowanie odpowiada funkcja Terex Fingertip. Dźwignia przełącznikowa ma zintegrowany regulator prędkości jazdy, dzięki czemu roboty ziemne są łatwiejsze do wykonania.

minikoparka
Autor: TEREX Minikoparka z nową m.in. koncepcją stanowiska operatora
silnik minikoparki
Autor: TEREX Konstruktorzy minikoparek zadbali o ułatwienie dostępu do wszystkich elementów wymagających serwisowania
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej