Seria minikoparek XLw klasach od 1,4 do 3,7 ton

2016-02-04 14:28
seria minikoparek
Autor: TEREX Seria minikoparek w klasach od 1,4 do 3,7 ton

C14-2, TC16-2, TC19-2, TC22-2, TC35-2, TC37-2 to 6 modeli minikoparek w klasach od 1,4 do 3,7 ton. W minikoparkach zaprojektowano m.in. nowe stanowisko operatora i wprowadzono innowacyjne sterowanie, dzięki czemu prace budowlane wykonuje się łatwiej i wydajniej. Minikoparki są nowością marki TEREX.

Minikoparki wyposażono w układy hydrauliczne LUDV (Last-Unabhängige-Durchfluss-Verteilung = niezależny od obciążenia rozdział natężenia przepływu). Technologia ta optymalizuje moc maszyn budowlanych w zależności od potrzeb. Łyżka energicznie wchodzi w ziemię i całkowicie się wypełnia. Drugi elektroproporcjonalny obwód sterowania zapewnia precyzyjną obsługę dodatkowego osprzętu - młotów czy frezarki. Dla oszczędności czasu przy codziennych pracach serwisowych konstruktorzy zadbali o ułatwienie dostępu do wszystkich elementów wymagających serwisowania. Pokrywa silnika jest otwierana do góry, elementy wymagające codziennej kontroli są dostępne bezpośrednio lub przez wzierniki. Celem konstruktorów było skrócenie czasu przestojów maszyny i obniżenie kosztów serwisowania. Na uwagę zasługuje także wzornictwo maszyn.

Udogodnienia dla operatorów minikoparek

Nowa kabina w minikoparkach jest przestronna, łatwo się do niej wchodzi, a duże przeszklenia zapewniają operatorom dobrą widoczność.  Modele w klasie 1,5 t zostały wyposażone w dodatkowe wejście i wyjście po prawej stronie. Stanowisko można dostosować pod względem komfortu użytkowania do wzrostu operatora. Dzięki zastosowaniu automatycznego hamulca obrotu operator nie musi już pamiętać o zablokowaniu kabiny podczas transportu. Za sterowanie odpowiada funkcja Terex Fingertip. Dźwignia przełącznikowa ma zintegrowany regulator prędkości jazdy, dzięki czemu roboty ziemne są łatwiejsze do wykonania.

minikoparka
Autor: TEREX Minikoparka z nową m.in. koncepcją stanowiska operatora
silnik minikoparki
Autor: TEREX Konstruktorzy minikoparek zadbali o ułatwienie dostępu do wszystkich elementów wymagających serwisowania
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej