Ścisk do zadań specjalnych

2008-09-26 10:01

Wybór odpowiedniego rodzaju ścisku stolarskiego wcale nie jest prostym zadaniem. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, oczekiwanej siły docisku oraz kształtu łączonych elementów, dostępna jest cała gama ścisków, wśród nich m.in. śrubowe, kątowe i taśmowe.

Ścisk FatMax Auto firmy Stanley służy do ściskania, jak również rozpierania klejonych elementów. Narzędzie jest połączeniem tradycyjnych rozwiązań z nowoczesnymi funkcjami, zapewniającymi bezpieczeństwo i wygodę pracy. Wyposażone jest w specjalną dźwignię hamulca, która umożliwia błyskawiczne odblokowanie szczęk bez konieczności ręcznej korekty ich ustawienia. Wykorzystano w nim opatentowany mechanizm docisku szczęk, które automatycznie dosuwają się do ściskanego materiału. Funkcja ta pozwala na szybkie i wygodne ustawienie ścisku na szerokości dociskanego elementu. Uzyskanie maksymalnej siły odbywa się poprzez naciśnięcie ruchomej części rękojeści.

Szczęki, o rozstawie 57 cm, umożliwiają wykorzystywanie narzędzia przy wielu pracach, m.in. do ściskania materiałów wielowarstwowych. Stalowa prowadnica pokryta została nylonową powłoką, która sprawia, że ścisk jest trwały i bezpieczny w użytkowaniu. Duża powierzchnia przylegania szczęk do materiału (przenosząca siłę ok. 200 kg) praktycznie eliminuje ryzyko jego uszkodzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej