Samopoziomujący laser obrotowy

2008-07-30 11:33

Urządzenie przeznaczone jest do wykonywania prac związanych z poziomowaniem i wyrównywaniem (wyznaczanie przestrzeni w promieniu 360o, w poziomie i w pionie). Dzięki dodatkowemu odbiornikowi, zasięg pracy lasera można zwiększyć do 200 metrów.

Skil poszerzył ofertę przyrządów pomiarowych o samopoziomujący laser niwelacyjny model 570. Przyrząd ma zastosowanie przy montażu szafek, układaniu glazury, wyznaczaniu pozycji ścian, sufitów i konstrukcji belkowych, instalacji ogrodzeń oraz przy innych pracach instalacyjnych. Jego wytrzymała konstrukcja umożliwia pracę w trudnych warunkach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Dołączany do modelu oddzielny odbiornik zwiększa zasięg pracy - projekcja światła urządzenia jest z nim możliwa w promieniu 200 m. Odbiornik ma łatwy w obsłudze włącznik/wyłącznik oraz sygnalizator akustyczny. Czerwone diody LED sygnalizują zbyt dużą lub zbyt małą wysokość, a centralna dioda zielona sygnalizuje prawidłowy poziom. Moduł odbiornika wyposażony jest w zaczep do noszenia na nadgarstku oraz zacisk umożliwiający bezpieczne zamocowanie go do ogrodzenia, słupa lub łat niwelacyjnych.

Obsługa lasera jest łatwa i intuicyjna. Urządzenie ma funkcję automatycznego samoczynnego poziomowania z dokładnością do +/- 0,3 mm/m. Sygnał akustyczny ostrzega użytkownika, gdy pozycja lasera zostanie zmieniona i wykroczy poza podany zakres. Pozycjonowanie w pionie wykonuje się ręcznie za pomocą jednego regulatora. Ruch obrotowy jest inicjowany poprzez naciśnięcie przycisku on/off, do wyboru są trzy prędkości, które są optymalne dla różnych rodzajów wykonywanej pracy.

W komplecie z urządzeniem dostępne są następujące akcesoria: moduł odbiornika i zacisk oraz podwójny zestaw baterii - do lasera i odbiornika. W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest regulowany statyw o wysokości 1,80 m.

lipiec 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej