Rusztowania, jakich jeszcze nie było

2010-01-18 10:49
Rusztowania, jakich nie było
Autor: Agruppa Desarrollos Podesty mogą zmieniać kierunek poruszania się i omijać przeszkody, np. wystające części budynku lub balkony

Zaprojektowane zgodnie z nową filozofią techniki rusztowań – elektryczne rusztowania szynowe.

Hiszpańska firma Agruppa Desarrollos we współpracy z polską firmą Grupa Morado Sp. z o.o. wprowadza na nasz rynek innowacyjny system elektrycznych rusztowań szynowych.

Elektryczne rusztowania szynowe jest to system wiszących podestów roboczych, różniący się od dotychczas stosowanych klasycznych rusztowań fasadowych tym, że platforma robocza porusza się nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Ruch poziomy możliwy jest dzięki zastosowaniu prowadnic szynowych instalowanych na dachu budynku na zasadzie przeciwwagi.

Podest roboczy poruszający się w pionie i poziomie, oszczędza czas oraz siłę roboczą. Kompletny system mogą zainstalować nawet 2 osoby i zajmuje to jeden dzień. Ponadto, dzięki małej masie elementów, jest to system łatwy w transporcie.

Zalety elektrycznych rusztowań szynowych:

  • duża wydajność i bezpieczeństwo użytkowników,
  • krótki czas montażu – w tym systemie czas wykonywanych prac zmniejsza się do 36% czasu niezbędnego do montażu rusztowań tradycyjnych,
  • łatwość montażu, magazynowania i transportu –  jest to możliwe dzięki temu, że platformy, szyny i pozostałe części są całkowicie demontowalne,
  • całkowita swoboda ruchów, którą umożliwia silnik przesuwający podest roboczy, zarówno w poziomie, jak i w pionie na całej długości i szerokości fasady.  

Zawsze łatwy dostęp do fasady

Prosty montaż i demontaż oraz łatwość adaptacji umożliwiają dostęp do każdego typu fasady bez względu na jej konstrukcję. Ponadto, dzięki zastosowaniu demontowalnych platform roboczych (możliwy jest demontaż platformy na czas przerwy w prowadzonych pracach bez konieczności demontażu całego systemu rusztowania) można znacznie zredukować koszty siły roboczej, a także magazynowania, użytkowania i zamocowania, czyli koszty dodatkowe niezbędne przy rusztowaniach tradycyjnych.

Innowacyjne rozwiązania

Najnowszymi rozwiązaniami w ofercie firmy są platformy aluminiowe Model Calatrava, które mają mniejszą masę (dochodzącą do 50 kg przy długości podestu 2 m oraz 65 kg przy długości podestu 3 m. Ułatwia to ich stosowanie oraz transport, i co ważne, pozwala na zwiększenie całkowitego ciężaru ładunku.
Elektryczne rusztowania szynowe będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce już w styczniu, na Targach Maszyn Budowlanych Bumasz 2010 w Poznaniu.
Wyłącznym dystrybutorem elektrycznych rusztowań szynowych w Polsce jest Grupa Morado Sp. z o.o.

Rusztowania, jakich jeszcze nie było
Autor: Agruppa Desarrollos Jeden komplet rusztowań szynowych może się składać z więcej niż jednego podestu roboczego. Podesty poruszają się niezależnie od siebie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej