Ręczne narzędzia rozbiórkowe

2007-05-24 18:35
Narzędzia FuBar
Autor: Stanley

Łapki do gwoździ, łapki precyzyjne, łomy, wyciągacze, narzędzia wielofunkcyjne jest to cała gama bardzo wytrzymałych i funkcjonalnych narzędzi, służących do prac demontażowych i rozbiórkowych. Niektóre z nich mają klasyczną konstrukcję, inne są zupełną nowością i zaskakują ciekawymi rozwiązaniami.

Wszystkie zostały zaprojektowane, aby w jak największym stopniu ułatwić takie czynności, jak rozłupywanie i odrywanie elementów drewnianych, podnoszenie, wyważanie i odginanie rur czy belek oraz wyciąganie gwoździ. Duża wytrzymałość tej gamy narzędzi firmy Stanley to zasługa ulepszanej cieplnie wysokowęglowej stali, z której zostały wykonane.

Prostym narzędziem, przeznaczonym do wyciągania gwoździ oraz podważania i rozdzielania elementów różnych konstrukcji są łapki do gwoździ "Wonder Bar". Dzięki temu, że wykuto je z płaskownika, łapki można wsunąć niemal we wszystkie wąskie szczeliny. W celu zwiększenia ich funkcjonalności, producent zadbał o to, aby narzędzie miało dodatkowy otwór do wyciągania gwoździ z dużą siłą. W ofercie firmy znalazła się także linia łapek precyzyjnych. Ich dużym walorem są szlifowane końcówki, które ułatwiają pracę i ograniczają ewentualne uszkodzenia powierzchni. Ponadto, łapki mają specjalnie ukształtowane kowadełko, które pozwala wbić końcówkę i sięgnąć do głębiej osadzonych gwoździ. Druga, szeroka końcówka łapki pozwala na użycie jej jako skrobaka.

Z myślą o sytuacjach, kiedy trzeba uchwycić gwoździe osadzone głęboko, skonstruowane zostały łomy i wyciągacze. Cechą wyróżniającą te narzędzia jest specjalnie ukształtowany pazur, który ułatwia wyciągnięcie gwoździa wbitego nawet wyjątkowo głęboko. Elita w tej klasie to łomy-wyciągacze Fatmax o wytrzymałości przystosowanej do dużych momentów gnących. Narzędzia te mają szlifowane zakończenia i ostre krawędzie, ułatwiające pracę. Wyposażono je też w otwór do wyciągania gwoździ z dużą siłą.

Jesienią 2006 roku oferta narzędzi rozbiórkowych marki Stanley powiększyła się jeszcze o wielofunkcyjne narzędzie FuBar. Jest to połączenie łapki do gwoździ z młotkiem i pewnego rodzaju kleszczami.Do wyciągania gwoździ za pomocą tego narzędzia służy zarówno pazur, którym jest ono zakończone, jak i specjalny otwór. Dzięki zahartowanej górnej części kleszczy, narzędzia używać także do wyłamywania i odsuwania desek o typowych grubościach (kleszcze ustawione są na dwie szerokości).Przyrząd wykuwany jest z jednego kawałka stali, ulepszanej cieplnie dla uzyskania dużej wytrzymałości.Komfortowe warunki posługiwania się nim zapewnia karbowana część chwytowa narzędzia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej