Ranger - ultradźwiękowy przyrząd pomiarowy

2007-05-28 16:32

Aby dokonać pomiaru wystarczy wycelować wiązkę lasera w odpowiednie miejsce, a na wyświetlaczu pojawi się odczyt informujący o długości mierzonego odcinka. Narzędzie mierzy odcinki o maksymalnej długości 15 metrów.

W maju Skil wprowadził do sprzedaży nowy ultradźwiękowy przyrząd pomiarowy - Ranger. Przyrząd umożliwia wykonanie szybkiego pomiaru długości, powierzchni oraz objętości.
Aby dokonać pomiaru wystarczy wycelować wiązkę lasera w odpowiednie miejsce, a na wyświetlaczu pojawi się odczyt informujący o długości mierzonego odcinka. Narzędzie mierzy odcinki o maksymalnej długości 15 metrów.
Ranger został wyposażony w dwie poziomnice ułatwiające pozycjonowanie go w pionie i poziomie. Wbudowany wskaźnik laserowy dodatkowo kontroluje, czy urządzenie skierowane jest na żądaną powierzchnię. Po wybraniu przez użytkownika odpowiedniej funkcji (długość, powierzchnia lub kubatura) narzędzie dokonuje pomiaru za naciśnięciem przycisku. Istnieje również możliwość określenia liczby wymaganych pomiarów długości. Mnożenie pojedynczych działań odbywa się automatycznie. Funkcja zapamiętywania umożliwia dodawanie serii pomiarów i na przykład obliczenie całkowitej długości listew przypodłogowych w mieszkaniu. Wynik ukazuje się na dużym, przejrzystym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym - do wyboru w metrach lub stopach. Zrozumiałe piktogramy wskazują, jaki rodzaj pomiaru został właśnie wykonany. Dodatkowo Ranger mierzy temperaturę otoczenia. Obustronna, miękka okładzina Softgrip sprawia, że urządzenie wygodnie układ się w dłoni. W wyposażeniu standardowym znajduje się bateria 9 V oraz praktyczny pokrowiec.

Parametry techniczne

Metoda dokonywania pomiaru:

ultradźwiękowa

Zakres pomiarowy

0,5 - 15 m

Dokładność

+/- 0,5% / +/- 1 cyfra

Przybliżony kąt wyjścia wiązki ultradźwiękowej

+/- 5o

Celownik laserowy

Tylko do celów referencyjnych

Klasa lasera

2

Typ lasera

650 nm

Maksymalna moc wyjściowa

1 mW

Zasilanie: bateria, 1x6LR61

9 V

Optymalna temperatura robocza

0/40 oC

Ciężar

0,2 kg

Wyposażenie standardowe

Bateria 1 x 9 V (6LR61)

 

Torba mocowana do paska

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej