Przecinarka GRAPHITE

2010-12-29 11:17
Przecinarka GRAPHITE
Autor: GRAPHITE

Projektanci GRAPHITE zadbali o funkcjonalność nowej przecinarki oferując elektronarzędzie z szeregiem praktycznych udogodnień.

Najnowsza przecinarka GRAPHITE napędzana jest stabilnym silnikiem elektrycznym o mocy 2000 W. Pozwala on nadać tarczy prędkość obrotową 3700 obr./min (bez obciążenia). Co ważne przy takiej mocy: narzędzie wyposażono w płynny rozruch. Rozwiązanie to zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia przekładni i niweluje ewentualne przeciążenia wynikające ze skoku mocy rozruchowej. Przecinarka ma możliwość regulacji kąta cięcia w zakresie do 45°. Maksymalna głębokość przecinanego materiału wynosi 120 mm i zależy od przekroju ciętego elementu.

Zobacz także szlifierkę

Zadbano też o funkcjonalność nowej przecinarki oferując szereg udogodnień. Jednym z najważniejszych jest imadło z możliwością ustawienia szczęk do cięcia kątowego oraz wygodną opcją szybkiego zwiększenia zakresu jego pracy. Szybki przesuw śruby pociągowej imadła pozwala na sprawne i bezproblemowe umieszczenie w nim ciętego materiału.

Dużo uwagi poświęcono również ergonomii. Świadczą o tym łatwo dostępne, intuicyjnie rozmieszczone przycisk startowy oraz nakładka antypoślizgowa na rękojeści głównej. Z myślą o szczególnie intensywnym użytkowaniu przecinarkę wyposażono w zewnętrzny dostęp do wymiennych szczotek węglowych. Pomimo, że najnowsze narzędzie GRAPHITE przewidziane jest do użytku stacjonarnego, z łatwością daje się transportować. Pomaga w tym specjalna rękojeść transportowa oraz sworzeń blokady głowicy. Bezpieczeństwa użytkowników strzeże pochłaniacz iskier, osłona dolnej tarczy tnącej (wyposażona w samoczynne otwarcie) i blokada przypadkowego włączenia.

Podobnie jak inne elektronarzędzia GRAPHITE, również przecinarka objęta jest 24-miesięczną gwarancją oraz serwisem door-to-door.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej