Profesjonalny radiotelefon

2010-01-22 12:25

Urządzenie kierowane jest do odbiorców poszukujących sprzętu, który zapewni łączność m.in. na placu budowy, w dużych magazynach, hotelach lub pobliskich placówkach firmy.

Firma SRT wprowadziła na rynek radiotelefon klasy biznesowej HYT TC-320. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, ergonomiczny kształt i szereg przydatnych funkcji, a także zapewnia duży zasięg oraz dobrej jakości transmisję głosu.
Korzystanie z radiotelefonu nie wymaga zezwolenia. Radiotelefon pracuje w paśmie 446 MHz, które w porównaniu z częstotliwością wykorzystywaną przez sprzęt konsumencki cechuje się wyższą odpornością na zakłócenia generowane przez warunki zewnętrzne. Urządzenie ma programową regulację poziomu blokady szumów. Moc nadajnika 0,5 W i czułość odbiornika zapewniają wysokie parametry łączności w zasięgu od kilkuset metrów do kilku kilometrów. – HYT TC-320 sprawdzi się szczególnie wewnątrz pomieszczeń, czyli tam, gdzie amatorski sprzęt nie daje sobie rady. Z drugiej strony, wytrzymała konstrukcja, odporna na uderzenia, wstrząsy oraz warunki atmosferyczne obudowa z mocnego tworzywa zapewnia wygodne i bezpieczne korzystanie z urządzenia na zewnątrz – mówi Michał Adamowicz ze spółki SRT.
Dodatkowych ustawień radiotelefonu dokonuje się po podłączeniu urządzenia do komputera (złącze miniUSB). Radiotelefon ma programowy skrambler, który zapobiega podsłuchowi przez nieuprawnione osoby. Po zastosowaniu opcjonalnej słuchawki z mikrofonem korzystać można z funkcji VOX, uruchamiającej transmisję wraz z wykryciem głosu.
Funkcja oszczędzania akumulatora pozwala przełączyć urządzenie w tryb czuwania, minimalizujący pobór mocy w przypadku braku aktywności na ustawionym kanale i braku wykonywanych przez użytkownika operacji, jak korzystanie z przycisków oraz pokręteł. W przypadku niskiego stanu naładowania akumulatora, radiotelefon poinformuje dźwiękiem o konieczności podłączenia ładowarki lub wymianie akumulatora.
Wśród dostępnych do HYT TC-320 akcesoriów znajdują się słuchawki z mikrofonem, dodatkowy akumulator oraz futerały.
Dystrybutor zapewnia pełne wsparcie gwarancyjne (24 miesiące na urządzenia,12 miesięcy na akumulatory litowo-jonowe) oraz pogwarancyjne serwisowe.

Dane techniczne radiotelefonu
zakres częstotliwości 446,00625- 446, 09375 PMR446 MHz
liczba kanałów 16 (15+skanowanie)
moc nadajnika [W] 0,5
temp. pracy [oC] od -25 do +55
wymiary [mm] 100,5/48/27
masa (z akumulatorem i anteną) [g] 135
pojemność akumulatora [mAh] 1100


W komplecie z radiotelefonem znajduje się:

  • ładowarka ścienna na port USB 3,7V,
  • akumulator 1100 mAh litowo-jonowy,
  • zaczep klips,
  • smycz na nadgarstek,
  • nstrukcja obsługi.
Profesjonalny radiotelefon
Autor: SRT Sp. z. o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej