Profesjonalne przecinanie i kucie

2007-05-24 18:43

Budownictwo, ręczna obróbka metalu i kamieniarstwo to dziedziny, w których fachowcy potrzebują sprzętu wykonanego z wyjątkowo trwałych materiałów. To właśnie z myślą o nich na rynek zostały wprowadzone przecianki i punktaki.

Narzędzia firmy Stanley wykonane są z wysokiej jakości chromowo - wanadowej stali poddanej dokładnej obróbce cieplnej. Dzięki temu zwiększono wytrzymałość krawędzi tnącej oraz zredukowano ryzyko odłupania końcówek przyrządów. Produkty ważą od 50 do 800 gram.

Znajdują się wśród nich:
Przecinak do podłogi przydatny jest osobom samodzielnie wykonującym remont mieszkania lub domu. Służy do demontażu drewnianych elementów podłóg i okładzin ściennych, jak również do usuwania gwoździ oraz zszywek. Sprawdza się także, w trakcie wymiany glazury, gdy przed położeniem nowych płytek usuwamy z powierzchni podłóg i ścian resztki kleju.

Przecinaki do betonu i kamienia przeznaczone są głównie do wykonywania prac budowlanych i kamieniarskich. Wykorzystuje się je do cięcia i rozłupywania materiałów budowlanych oraz wykuwania w cegłach i kamieniu. W celu ochrony dłoni przed uderzeniem ześlizgującego się młotka, narzędzia linii Fat Max wyposażono w specjalne zabezpieczenie.

Przecinaki do metalu służą do wykonywania różnych prac metaloplastycznych. Zostały zaprojektowane tak by były niezawodne podczas nadawania kształtu elementom ze stali żeliwa, mosiądzu, brązu, miedzi, jak też aluminium. Dzięki nim można rozłupywać metalowe części i usuwać wypływy po spawaniu. Szczególnie polecane są między innymi ślusarzom i spawaczom.

Punktaki trwale zachowują dokładność, z tego powodu są niezastąpione w zakresie precyzyjnego trasowania i punktowania.

 
Przecinak

 
Przeciank FAT MAX

 
Wybijak

W ofercie firmy dostępne są także startery i wybijaki. Ułatwią one precyzyjne wiercenie otworów w wykonanym "punkcie startowym", jak również wybijanie różnych przedmiotów z istniejących otworów. Startery wykorzystywane są do punktowania przed wierceniem w kamieniu czy betonie. Wybijaki to produkty dla mechaników i ślusarzy, potrzebne do wybicia z metalu bolca lub śruby.

Oferta:
Przecinak do podłogi 75 x 275 mm
Przecinak do betonu i kamienia 70 x 215 mm
Przecinak do metalu 12 x 150 mm
Punktak 6 x 100 mm
Starter 2 x 140 mm
Wybijak 4 x 150 mm

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej