Produkty Boscha

2005-09-01 18:48

Młot przeznaczony do prac wyburzeniowych, nożyce szczelinowe i blacharskie do wykonywania cięć prostych i krzywoliniowych oraz wiertarka udarowa dla profesjonalistów. 

Młot wyburzeniowy GSH 27
Młot przeznaczony jest do prac wyburzeniowych, w tym do kruszenia nawierzchni drogowych i burzenia fundamentów. Urządzenie wyposażone jest w dobrze wytłumioną rękojeść, zmniejszającą wibracje podczas pracy. Silnik, wyposażony w odporne na udary uzwojenie, ma moc 1900 W i może być podłączony do każdego gniazda o napięciu 220 V. Pneumatyczny mechanizm osiąga siłę udaru 60 J przy 1000 uderzeniach na minutę. Młot ten został wyposażony w chłodzony powietrzem cylinder, zapewniający dobrą wentylację mechanizmu udarowego. Zamknięty uchwyt narzędziowy zapobiega przedostawaniu się kurzu i brudu do mechanizmu udarowego. Kabłąk uchwytu narzędziowego typu Vario jest przystosowany do mocowania sześciokątnych (1 1/8") dłut 28 mm. Można w nim także osadzać dłuta z kołnierzem, dłuta przeznaczone do elektronarzędzi pneumatycznych oraz dłuta bez kołnierza. Zgodnie z danymi producenta, młot ten jest w stanie usunąć 2700 kg urobku na godzinę. Waga urządzenia wynosi 27 kg.

Nożyce szczelinowe i blacharskie
Urządzenia są bardzo lekkie i nadają się zarówno do wykonywania cięć prostych, jak i krzywoliniowych. Zaletą nożyc szczelinowych GSZ 160 jest szybka i beznarzędziowa wymiana noży. Dzięki temu można łatwo przejść od wycinania linii prostych do krzywych. Otwarta z przodu głowica tnąca umożliwia dobrą widoczność linii cięcia i szczeliny między nożami. Nożyce blacharskie GSC 160 są w porównaniu do poprzedniego modelu lżejsze i bardziej poręczne, ponad to tną szybciej w linii prostej. Obydwa elektronarzędzia są wyposażone w silniki o mocy 500 W.

Wiertarka udarowa GSB 16 RE z systemem Auto-Lock
Jest to pierwsza wiertarka udarowa niebieskiej linii produktów (dla profesjonalistów), wyposażona w Auto-Lock -system do szybkiej wymiany oprzyrządowania. Innowacją jest też zastosowanie nowego, zintegrowanego z obudową, przełącznika.
Obrotowa płytka ze szczotkami węglowymi pozwala wiertarce na osiągnięcie takiej samej mocy na biegu w prawo oraz w lewo, zmniejszając przy tym zużycie szczotek. Urządzenie jest wyposażone w rękojeść typu Softgrip, zapewniajcą bezwibracyjną pracę. Wiertarka waży 1,65 kg i wyposażona jest w silnik mocy 650 W. Można nią wiercić otwory: w betonie o średnicy do 16 mm, w drewnie - 30 mm i w stali - 13 mm. Obroty wiertła można płynnie regulować w zakresie od 0 do 2600 obrotów.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej