Produkty Boscha

2005-09-01 18:48

Młot przeznaczony do prac wyburzeniowych, nożyce szczelinowe i blacharskie do wykonywania cięć prostych i krzywoliniowych oraz wiertarka udarowa dla profesjonalistów. 

Młot wyburzeniowy GSH 27
Młot przeznaczony jest do prac wyburzeniowych, w tym do kruszenia nawierzchni drogowych i burzenia fundamentów. Urządzenie wyposażone jest w dobrze wytłumioną rękojeść, zmniejszającą wibracje podczas pracy. Silnik, wyposażony w odporne na udary uzwojenie, ma moc 1900 W i może być podłączony do każdego gniazda o napięciu 220 V. Pneumatyczny mechanizm osiąga siłę udaru 60 J przy 1000 uderzeniach na minutę. Młot ten został wyposażony w chłodzony powietrzem cylinder, zapewniający dobrą wentylację mechanizmu udarowego. Zamknięty uchwyt narzędziowy zapobiega przedostawaniu się kurzu i brudu do mechanizmu udarowego. Kabłąk uchwytu narzędziowego typu Vario jest przystosowany do mocowania sześciokątnych (1 1/8") dłut 28 mm. Można w nim także osadzać dłuta z kołnierzem, dłuta przeznaczone do elektronarzędzi pneumatycznych oraz dłuta bez kołnierza. Zgodnie z danymi producenta, młot ten jest w stanie usunąć 2700 kg urobku na godzinę. Waga urządzenia wynosi 27 kg.

Nożyce szczelinowe i blacharskie
Urządzenia są bardzo lekkie i nadają się zarówno do wykonywania cięć prostych, jak i krzywoliniowych. Zaletą nożyc szczelinowych GSZ 160 jest szybka i beznarzędziowa wymiana noży. Dzięki temu można łatwo przejść od wycinania linii prostych do krzywych. Otwarta z przodu głowica tnąca umożliwia dobrą widoczność linii cięcia i szczeliny między nożami. Nożyce blacharskie GSC 160 są w porównaniu do poprzedniego modelu lżejsze i bardziej poręczne, ponad to tną szybciej w linii prostej. Obydwa elektronarzędzia są wyposażone w silniki o mocy 500 W.

Wiertarka udarowa GSB 16 RE z systemem Auto-Lock
Jest to pierwsza wiertarka udarowa niebieskiej linii produktów (dla profesjonalistów), wyposażona w Auto-Lock -system do szybkiej wymiany oprzyrządowania. Innowacją jest też zastosowanie nowego, zintegrowanego z obudową, przełącznika.
Obrotowa płytka ze szczotkami węglowymi pozwala wiertarce na osiągnięcie takiej samej mocy na biegu w prawo oraz w lewo, zmniejszając przy tym zużycie szczotek. Urządzenie jest wyposażone w rękojeść typu Softgrip, zapewniajcą bezwibracyjną pracę. Wiertarka waży 1,65 kg i wyposażona jest w silnik mocy 650 W. Można nią wiercić otwory: w betonie o średnicy do 16 mm, w drewnie - 30 mm i w stali - 13 mm. Obroty wiertła można płynnie regulować w zakresie od 0 do 2600 obrotów.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej