Precyzyjna praca z wyrzynarką brzeszczotową

2007-08-01 14:10

Jakość prac stolarskich chyba już dzisiaj w mniejszej  mierze zależy od umiejętności stolarza co od precyzji używanych przez niego urządzeń. Dlatego rozwiązania konstruktorów takich narzędzi idą właśnie w kierunku dokładności i łatwości użytkowania.

Dremel wprowadził do swojej oferty wyrzynarkę brzeszczotową o nazwie Scroll Station. Wyróżnia się ona solidną konstrukcją, pokrętłami regulacyjnymi zamontowanymi z przodu, zintegrowaną tarczą szlifierską i przystawką odbioru mocy. Wszystkei te rpozwiązania sprzyjają precyzyjneości prac stolarskcih bez większego wysiłku osoby obsługującej. Regulacja prędkości pracy urządzenia wynosi od 500-1500 skoków na minutę. 

Wyrzynarka umożliwia cięcie materiałów do głębokości 470 mm, a specjalny system obraca brzeszczot o maks. 90o, umożliwiając cięcie bez ograniczeń długości materiału. Stół wyrzynarki można ustawiać pod kątem do 45o w lewo i do 5o w prawo (blokada elementu co 15o). Jest to jedyna wyrzynarka mająca zintegrowaną szlifierkę tarczową, dzięki której materiał może być szlifowany, kształtowany i wykańczany w jednym cyklu pracy. Zintegrowany stół szlifierki jest regulowany i ma możliwość zdejmowania prowadnicy kątowej.

Kolejną cechą wyróżniającą wyrzynarkę jest miejsce, do którego podłączana jest szlifierka tarczowa. Po zdemontowaniu szlifierki jest możliwość podłączenia wałka giętkiego, przy użyciu standardowej nakrętki czworokątnej. Wyrzynarka jest także wyposażona w beznarzędziowy uchwyt brzeszczotu z regulacją jego naprężenia. Uchwyt narzędziowy jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi brzeszczotami 127 mm z chwytem szpiczastym i płaskim. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych adapterów.
Solidna konstrukcja, stół roboczy z odlewu żeliwnego i przyjazny dla użytkownika panel obsługowy w połączeniu ze specjalnymi funkcjami sprawiają, że produkt jest wydajny i łatwy w użyciu.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej