Precyzja laserowej linii

2007-07-25 12:52

Użycie lasera ułatwia prace wykończeniowe i montażowe np. układanie glazury, tapetowanie czy montaż okien, ale to tylko niektóre z prac, które dzięki takiemu urządzeniu można wykonać szybciej i dokładniej

   

Prace montażowe i wykończeniowe prowadzone bez profesjonalnego sprzętu pomiarowego są czasochłonne, a często także nieprecyzyjne. Użycie lasera krzyżowego CL2XT z linii FatMax firmy Stanley z pewnością ułatwia pracę. O wiele prostsze staje się prawidłowe postawienie ściany działowej, właściwe ułożenie kafli ceramicznych, czy też sprawny montaż szafy.

 

Czterofunkcyjny laser pozwala na bardzo dokładne wyznaczanie linii pionowych i poziomych. Piony i poziomy mogą być wyznaczane z dokładnością ok. 2,5 mm na 9 m. Dokonywanie pomiarów możliwe jest nawet na dużych powierzchniach. Zasięg lasera (do 30 m), uzależniony dotychczas od warunków świetlnych, może zostać z łatwością poszerzony dzięki zastosowaniu opcjonalnego detektora laserowego.

 

 

Sposób użycia
Urządzenie jest łatwe w użyciu. Jednym przyciskiem obsługuje się wszystkie cztery funkcje urządzenia, co oznacza, że CL2XT to propozycja idealna dla osób ostrożnie podchodzących do korzystania ze skomplikowanych przyrządów pomiarowych. Stosowanie lasera jest bardzo proste także dlatego, że wyposażono go w samopoziomujący mechanizm wahadłowy, który wyręcza użytkownika z konieczności manualnego ustawiania urządzenia. Mając na uwadze komfort pracy, jak i stabilność dokonywania pomiarów, wprowadzono możliwość mocowania lasera na statywie. Urządzenie zasilają 3 baterie alkaiczne, znajdujące się w zestawie.

Elementy zestawu
Poza laserem krzyżowym CL2XT, w podstawowym zestawie znajdują się również: mini trójnóg, uchwyt magnetyczny oraz futerał, zapewniający bezpieczny i wygodny transport urządzenia. Dla osób potrzebujących bardziej rozbudowanego osprzętu pomiarowego, producent przygotował zestaw poszerzony o detektor laserowy, dodatkowy uchwyt magnetyczny, wspornik ścienny, tyczkę rozporową z uchwytem oraz skrzynkę transportową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej