Podesty ruchome do prac na wysokości. Jaki wybrać podest ruchomy w zależności od wykonywanej pracy?

2021-03-21 20:16 Materiał sponsorowany
podnośnik koszowy
Autor: Rothlehner Podnośniki koszowe - bezpieczne i wygodne urządzenia do każdego typu pracy na wysokości

Prace remontowe, wykończeniowe, budowlane, także pielęgnacja zieleni - te wszystkie czynności wymagają często pracy na pewnej wysokości. W jaki sposób wykonać te prace wygodnie i bezpiecznie? Rozwiązaniem są różnego typu podesty ruchome.

Praca na wysokości w trudnym terenie

Jeśli budowa prowadzone jest na trudnym terenie i wymaga prac na wysokości, podest ruchomy musi spełniać wysokie wymagania techniczne. Powinien być wyposażony w napęd terenowy 4x4. Do prac w takich warunkach polecana jest szeroka gama elektrycznych podnośników nożycowych PB Lifttechnik o wysokości do 32 m i nawet 1000 kg udźwigu. Sprawdzą się również modele przegubowe i teleskopowe Haulotte do pracy na wysokości do 43 m. Umożliwiają prowadzenie nawet najbardziej wymagających zadań.

Instalacyjne prace na wysokości

Do prac związanych z elektro-instalatorstwem, instalacją klimatyzacji i systemami alarmowymi najczęściej wykorzystywane są podesty teleskopowe lub przegubowo-teleskopowe montowane na samochodach. Niektóre z nich mają możliwość pracy na wysięgu bocznym do 14 m. Udźwigi kosza wynoszące do 300 kg zostały dostosowane tak, aby mogły w nim równocześnie pracować dwie osoby. Najpopularniejsze do prac elektro-instalatorskich z szerokiej oferty marki GSR są 18- i 20-metrowe podnośniki teleskopowe – wielokrotny wybór największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podnośniki sprawdzają się tam, gdzie praca wykonywana jest w znacznej odległości od pojazdu.

Prace dekarskie

Przy wszelkiego typu pracach dekarskich, zwłaszcza do układania pokrycia dachowego, sprawdzi się podnośnik z montowanym czołowo koszem – przestrzeń pod podłogą tego podnośnika jest pusta, przez co ustawienie kosza może być bardzo precyzyjne. Takie wygodne zastosowanie ma model podnośnika koszowego GSR B220PXE, który pozwala na prace na wysokości do 21,70 m z wysięgiem bocznym 11,20 m. W przypadku, gdy istnieje mocno ograniczona przestrzeń manewrowa lub podłoże, którego nie nie można uszkodzić ciężkim sprzętem, doskonałym rozwiązaniem są podnośniki na przyczepach Denka Lift. Urządzenia przy mniejszym ciężarze własnym nie uszkadzają podłoża i zapewniają możliwość pracy na wysokości do 30 m.

Pielęgnacja zieleni

Najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami do prac ogrodowych na wysokości są podesty montowane na podwoziu samochodowym, jednak warunki terenowe często ograniczają pole manewru sprzętu, czy nawet wjazd. Tutaj wyjątkowo dobrze sprawdzają się wspomniane podnośniki na przyczepach. Warto pamiętać, że dzięki równomiernemu rozkładowi ciężaru na podporach można je rozkładać na różnym rodzaju nawierzchni - podnośniki te w znacznym stopniu ograniczają niszczenie podłoża.

Rothlehner – podesty ruchome Sp. z o.o.

Firma oferuje sprzedaż, serwis i wynajem (może być również z operatorem) wszystkich modeli podestów ruchomych, umożliwiając jednocześnie realizację każdego typu pracy na wysokości. Wieloletnie doświadczenie w branży i znajomość aktualnych trendów na rynku sprawia, że Rothlehner jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom realizacyjnym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej