Pomocne przy wykańczaniu wnętrz

2008-09-11 13:02
Pomocne przy wykańczaniu wnętrz
Autor: brak danych

Osadzaki gazowe, wyposażone w innowacyjne rozwiązania, takie jak: elektroniczny system dozowania gazu, wskaźnik poziomu jego zużycia oraz przełącznik siły osadzenia, który gwarantuje odpowiednią wytrzymałość zamocowania w różnych podłożach.

Osadzaki Hilti GX 120 i GX 120-ME mają zastosowanie podczas rozbudowy i przy wykańczaniu wnętrz. Przeznaczone są do wykonywania lekkich zamocowań instalacji elektrycznych i mechanicznych w betonie, stali oraz murze z cegły wapienno-piaskowej. Sprawdzą się również podczas mocowania membran i siatek z wykorzystaniem podkładek stalowych i gwoździ magazynowanych długości do 37 mm.


Mocowanie uchwytów instalacyjnych, puszek, korytek kablowych

Urządzenia wyposażono w szereg innowacyjnych rozwiązań, na przyład w przełącznik siły osadzenia, który gwarantuje optymalną jakość mocowania w różnych podłożach. Jego regulacja nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, co znacznie ułatwia korzystanie z osadzaka. Mają także ektroniczny system dozowania gazu, wskaźnik poziomu jego zużycia oraz dobrze wyprofilowaną obudowę, która ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach, takich jak: głębokie i wąskie profile lub narożniki.
Urządzenia nie korzystają z energii elektrycznej - źródłem zasilania jest gaz umieszczony w pojemniku, dlatego ich praca jest bardziej wydajna (nie trzeba czekać na ładowanie akumulatora). 
Diody na korpusie osadzaka sygnalizują poziom zużycia gazu, dzięki czemu użytkownik może przewidzieć, ile zamocowań uda mu się jeszcze wykonać. Zużyty pojemnik z gazem wymienia się szybko i bez problemu. Urządzenia są wyposażone w elektroniczny system dozowania gazu, gwarantujący identyczną energię osadzenia zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach. Mają też dużą pojemność magazynka - mieści on 20 gwoździ (GX 120-ME) albo 40 (GX 120).

Wyposażenie standardowe:

  • dodatkowa podpora dla lepszej stabilizacji osadzaka
  • pobijak do gwoździ
  • podpora korpusu osadzaka
  • ochraniacz słuchu
  • okulary ochronne
  • ściereczka do konserwacji
  • instrukcja obsługi w języku polskim
  • walizka z tworzywa odpornego na uderzenia 

Dane techniczne

masa [kg]

3,8

wymiary (dł./szer./wys.) [mm]

431/134/392

siła docisku [N]

70

liczba zamocowań na jeden pojemnik 

750

pojemność magazynka (GX 120-ME/GX 120) [liczba gwoździ]

20/40

temperatura stosowana [oC]

od -5 do +45

 

Urządzenia są objęte programem "Serwis na całe życie", w ramach którego serwisowanie i konserwowanie jest bezpłatne przez 2 lata. Po tym okresie proponowany jest program "Ograniczonych kosztów napraw", który zapewnia uproszczoną procedurę i szybką naprawę oraz z góry określone, mieszczące się w limicie koszty. Przez cały okres użytkowania urządzeń, wszelkie usterki wynikające z wad fabrycznych i materiałowych są usuwane bezpłatnie (w ramach gwarancji producenta).


Mocowanie rurek instalacyjnych do betonu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej