PMF 180 E Multi - jedno urządzenie wiele możliwości

2007-10-09 12:01

To, co do tej pory było domeną kilku narzędzi ręcznych przeznaczonych do piłowania, cięcia i szlifowania, teraz szybko i sprawnie wykona jedno, poręczne i łatwe w obsłudze, urządzenie - PMF 180 E Multi - wszechstronny pomocnik w pracach remontowych.

Ten specyficzny "niezbędnik" sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, w pracy na krawędzi, wszędzie tam, gdzie liczy się dokładne wykończenie powierzchni. Wycięcia w blatach kuchennych, skrócenie ościeżnicy lub ramy drzwiowej, przycięcie rur miedzianych, wystających tuż przy powierzchni gwoździ lub śrub, a nawet wymiana płytek ceramicznych. Do wykonania poszczególnych zadań urządzenie zostało wyposażone w odpowiedni osprzęt: nasadkę szlifierską Delta z sześcioma papierami ściernymi oraz odpowiednie brzeszczoty.
Przy pomocy nasadki szlifierskiej urządzenie może szlifować nieduże powierzchnie oraz narożniki. Trójkątna płyta szlifierska o lekko zaokrąglonych brzegach umożliwia czyste szlifowanie, także na krawędziach materiału. Duży komfort pracy oferuje system mocowania papierów ściernych na rzepy. W zestawie również brzeszczoty do cięcia drewna, miedzi, tworzyw sztucznych, gipsu, a nawet metalu. Drugi rodzaj brzeszczotu dopasowany jest do cięć wgłębnych na maks. głębokość 40 mm.
W urządzeniu została wykorzystana zasada oscylacji. Stosowane w nim narzędzia nie wykonują ruchu kołowego, lecz poruszają się w zakresie od +/-1,4o. Pozwala to na łatwiejszą i bezpieczniejszą obsługę urządzenia. Włącznik z regulacją prędkości roboczej umożliwia dopasowanie tempa do właściwości obrabianego materiału. Silnik o mocy 180 W. Montaż odpowiedniego osprzętu jest szybki i łatwy. Wystarczy odkręcić śrubę uniwersalną, zmienić narzędzie i ponownie dokręcić śrubę. Dzięki zasadzie oscylacji można bezpiecznie ciąć nawet najtwardsze materiały, takie jak listwy metalowe czy karnisze.
Osprzęt dodatkowy to brzeszczoty do wycinania fug oraz do drewna i metalu. W ten sposób można jeszcze lepiej dopasować możliwości urządzenia do wykonywanych prac.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej