Piły ręczne

2006-11-16 17:23

Firma Stanley, producent narzędzi wytwarza modele pił ręcznych odpowiadające na zróżnicowane potrzeby użytkowników. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali szwedzkiej oraz najnowszych technik szlifowania, piły mają szeroką skalę zastosowań zarówno dla początkujących użytkowników, jak i profesjonalistów. Firma wprowadziła rynek nowe modele pił: FatMax i JET-CUT - dla profesjonalistów oraz piłę uniwersalną i model podstawowy przeznaczone dla majsterkowiczów.

Stanley FatMax

Piła FatMax Blade Armor jest narzędziem dla profesjonalistów. Specjalną cechą, odróżniającą ją od pił tradycyjnych, jest brzeszczot wykonany z wysokiej jakości szwedzkiej stali, którego grubość zwiększono o 17 procent. Specjalna powłoka
Appliflon, opracowana przez firmę Stanley, umożliwia zredukowanie tarcia i zabezpiecza piłę przed korozją i niszczeniem. Mocne zęby z trzema tnącymi krawędziami gwarantują szybkość i dokładność cięcia. Utwardzone zęby są pięciokrotnie bardziej wytrzymałe w porównaniu do poprzednich modeli. Ergonomiczna rękojeść, wykonana z wysokiej jakości tworzywa, umożliwia mocny i wygodny chwyt podczas pracy. Specjalna osłona zabezpiecza końce zębów przed uszkodzeniem podczas transportu i przechowywania.


Stanley JET-CUT

Zęby o trzech dokładnie szlifowanych płaszczyznach umieszczone na ostrzu piły, umożliwiają przyspieszenie procesu cięcia. Dzięki nowemu ustawieniu zębów i ich odpowiedniemu nachyleniu, cięcie jest precyzyjne i dokładne, a indukcyjne utwardzanie zębów gwarantuje ich długą trwałość. Niektóre modele tej kategorii mają nowoczesną powłokę Appliflon, pomaga to zredukować tarcie podczas procesu cięcia. Dzięki zębom JET-CUT proces piłowania jest o 20 - 50% szybszy niż przy pracy tradycyjnymi narzędziami. Poszczególne modele różnią się od siebie liczbą zębów na jeden cal na długości ostrza, dzięki czemu w ramach serii użytkownik może znaleźć piłę, która odpowiadać będzie jego potrzebom.

Uniwersalne piły Stanley

Stanley oferuje także produkty dla początkujących majsterkowiczów. Są to piły wielofunkcyjne, wyposażone w specjalnie utwardzane zęby, dzięki czemu ostrze jest pięciokrotnie bardziej wytrzymałe. Piły Uniwersalne mają rękojeść wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z zaznaczonymi kątami 45o i 90o. Grubość brzeszczotu w tych produktach jest taka sama jak w modelu JET-CUT. W niektórych modelach stnieje możliwość wielokrotnego ostrzenia zębów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej