Pistolet bez pozwolenia dla instalatora

2007-05-28 18:24

Do prowadzenia przewodów elektrycznych służą różnego rodzaju listwy, peszle, uchwyty, mocowania. Gdy prowadzona wiązka przewodów jest dosyć gruba lub gdy będzie przechodziła w widocznym miejscu trzeba umieścić ją w listwie lub kanale. W sytuacji - gdy przewód jest cienki np. w wypadku instalacji: domofonu, telefonu, telewizji kablowej itp., istnieje inne rozwiązanie.

Można go po prostu przykleić bezpośrednio do ściany. Zyskujemy w ten sposób na czasie instalacji (nie trzeba wiercić otworów, wbijać zaczepów). Dremel (marka firmy Bosch) opracował nowy, wielofunkcyjny pistolet klejący - Dremel Glue Gun. Nowoczesna konstrukcja i liczne funkcje sprawiają, że jest on łatwy w obsłudze.

Dremel_pistolet klejowy
Autor: brak danych

Nowe urządzenie można obsługiwać jedną ręką. Ma ono szeroką, bezpieczną stopę i podstawę, zapewniającą stabilność. Przycisk na 3 palce i miękka rękojeść Softgrip sprawiają, że łatwiej jest uzyskać precyzję działania i kontrolę nad klejem. Dioda LED oświetla powierzchnię roboczą, dodatkowo ułatwiając pracę.
W celu zapewnienia większego komfortu pracy, pistolet wyposażono we wskaźnik nagrzania i gotowości do pracy, sygnalizujący moment osiągnięcia właściwej temperatury roboczej, oraz niezależny wyłącznik. Pistolet pracuje w dwóch temperaturach, 120°C lub 195°C, dzięki czemu można go używać ze wszystkimi typami klejów. W zestawie ma 6 wkładów klejących oraz 3 wymienne, standardowe, wąskie i płaskie dysze. Silikonowe końcówki są zaprojektowane w taki sposób, by zapobiegać skapywaniu kleju. Urządzenie zasilane jest z sieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej