Pilarka tarczowa do prac stolarskich

2008-10-13 18:03

Urządzenie ma wydajny silnik o mocy 2200 W, głębokość cięcia 85 mm oraz solidną konstrukcję co sprawiaja, że nadaje się do wszelkich prac stolarskich. Przecina bale, krokwie, materiały płytowe oraz wilgotne belki i deski z litego drewna.

Wytrzymałość pilarki tarczowej GKS 85 Professional w trudnych warunkach budowlanych zapewnia podstawa wykonana z metalu i zamknięta osłona bez klina rozdzielającego, wykonana z odlewu aluminiowego. W przypadku wygięcia podstawy można łatwo przywrócić jej poprzedni kształt. Osłona zachowuje wszystkie swoje funkcje nawet po upadku na twarde podłoże z wysokości jednego metra.

Produkt został wyposażony w system zapewniający użytkownikowi dobrą widoczność tarczy z obu stron oraz linii cięcia w trakcie pracy. Funkcja nadmuchu włącza się automatycznie przy rozpoczęciu pracy i usuwa pył z linii cięcia oraz z powierzchni materiału. Wióry są odprowadzane na bok i omijają zarówno element obrabiany jak i użytkownika. W wyposażeniu seryjnym pilarki, producent dostarcza adapter do podłączenia odkurzacza.

Prowadnica szynowa wbudowana w podstawę umożliwia dokładne cięcia prostopadłe (90o). Do cięć kątowych dostępna jest funkcja bezstopniowego ustawiania kąta przy pomocy podwójnej prowadnicy kątowej i mocujących śrub motylkowych. O bezpieczeństwo użytkownika dba obsługiwana z obu stron blokada włącznika.
Kształt rękojeści głównej został zoptymalizowany pod kątem wygody obsługi urządzenia, a szczególnie wymuszania posuwu. Rękojeść dodatkowa umożliwia wygodne i stabilne prowadzenie urządzenia oburącz. Obie rękojeści mają miękką okładzinę Softgrip.

parametry techniczne
moc silnika [W] 2200
prędkość obrotowa [obr./min] 5000
średnica tarczy [mm] 235
średnica otworu tarczy [mm] 30
głębokość cięcia [mm] 85
masa [kg] 7,5
zastosowanie
  • przycinanie bali, krokwi lub materiałów płytowych
  • cięcie belek
  • przecinanie wilgotnych belek i desek z litego drewna


W standardowym wyposażeniu znajduje się tarcza pilarska Optiline (24 zęby).

Producentem pilarki jest firma Bosch.

luty 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej