Pilarka spalinowa

2010-01-28 15:14

Urządzenie jest napędzane wydajnym silnikiem o mocy 2,7 KM i pojemności 43 cm3.

Dużym udogodnieniem jest wprowadzony w tym modelu system dekompresji komory spalania. Dzięki  niemu rozruch silnika pilarki spalinowej GRAPHITE 58G947 jest prostszy.

Silnik

Dwusuwowy silnik pilarki spalinowej napędzany mieszanką benzyny i oleju (25:1) pozwala na szybkie osiąganie prędkości roboczej. Pilarkę wyposażono w zbiornik na paliwo o pojemności 560 ml. Czas pracy na jednym zbiorniku bez obciążenia to około 45 min. Dodatkowo zastosowany w pilarce gaźnik Walbro zwiększa trwałość układu paliwowego.

Wyposażenie

Prowadnica piły spalinowej ma długość użytkową 435 mm (i tak samo jak łańcuch, wykonana została przez firmę Oregon).  Dwupunktowe mocowanie śrubowe prowadnicy poprawia stabilność podczas cięcia, a metalowa osłona do mocowania prowadnicy zwiększa trwałość narzędzia. Pilarka wyposażona jest w automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością ręcznej regulacji zużycia oleju, który mieści się w  zbiorniku o pojemności 280 ml.
Urządzenie ma mocowany dwupunktowo hamulec bezpieczeństwa, który chroni użytkownika przed odrzutem piły w trakcie pracy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także specjalna osłona prowadnicy, którą producent dołączył do nowego modelu.
Masa pilarki bez prowadnicy i łańcucha wynosi ok. 6 kg. W zestawie do urządzenia dołączone zostały dwa wkrętaki, klucz sześciokątny z uchwytem typu „T” oraz klucz rurowy z wkrętakiem. Narzędzia te są przydatne podczas eksploatacji i konserwacji piły.

Pilarka spalinowa
Autor: GRAPHITE GRAPHITE 58G947
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej