Pierwszy cyfrowy detektor sterowany ekranem dotykowym

2019-01-28 12:21
detektor Bosch
Autor: BOSCH Detektor UniversalDetect

UniversalDetect to detektor firmy Bosch, którym steruje się za pomocą ekranu dotykowego. Urządzenie przydaje się przy pracach remontowych czy wykończeniowych. Co wykrywa detektor?

Detektor UniversalDetect firmy Bosch zapewnia większe bezpieczeństwo podczas wiercenia. Urządzenie wyposażono w instrukcję „krok po kroku”, która prowadzi użytkownika przez kolejne etapy procesu detekcji.
Detektor wykrywa metal, przewody pod napięciem oraz konstrukcje drewnianych w ścianach g-k. Dzięki temu jest praktyczny podczas wwiercenia – pozwala uniknąć uszkodzenia elementów instalacji, przewodów oraz wiercić w tych miejscach ściany gipsowo-kartonowej, gdzie znajduje się drewniana konstrukcja. Pomaga to np. w instalacji szafek wiszących.

Jak korzystać z detektora?

Menu przygotowane jest w języku polskim. Detektor włącza się i wyłącza jednym przyciskiem. Pozostałe czynności użytkownik wykonuje na ekranie dotykowym kolorowego wyświetlacza o przekątnej 2,4". Na ekranie dotykowym wybieramy tryb pracy: detekcję metalu, przewodów pod napięciem lub konstrukcji drewnianych. Detektor wykrywa metal do głębokości 10 cm, przewody pod napięciem do głębokości 5 cm i konstrukcje drewniane do głębokości 2,5 cm, co odpowiada grubości dwóch płyt gipsowo-kartonowych. Podczas wykrywania można połączyć ze sobą dwa tryby pracy, co pozwala równocześnie stwierdzić, że w wybranym miejscu nie ma np. ani rur, ani przewodów pod napięciem. Wszystkie tryby pracy kalibrują się automatycznie, tak więc użytkownik może skoncentrować się na pracy.

Detektor jest wyposażony w czujnik stykowy ściany, który wykrywa błędną pozycję urządzenia względem ściany, zapobiegając nieprawidłowemu odczytowi. Wyniki pomiaru pojawiają się na wyświetlaczu za pomocą sygnału akustycznego oraz trójkolorowego wskaźnika LED. Otwór pozwala zaznaczyć na ścianie miejsce wykrycia obiektu.

Dane techniczne detektora
Maks. głębokość detekcji metalu: 10 cm
Maks. głębokość detekcji przewodów pod napięciem: 5 cm
Maks. głębokość detekcji drewna i konstrukcji drewnianych w ścianach g-k: 2,5 cm
Automatyczna kalibracja
Automatyczny wyłącznik po 5 minutach
Trójkolorowa dioda LED z otworem do zaznaczania
Zasilanie: 4 baterie 1,5 V AAA
Czas pracy: min. 4 h
Wymiary (długość x szerokość x wysokość): 255 x 90 x 51 mm
Ciężar: 300 g

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej