Piła szablasta

2008-11-12 8:57
Piła szablasta
Autor: ej| Skil Piła szablasta

Dzięki niskiemu poziomowi drgań oraz ustawieniu ruchu wahadłowego, urządzenie zapewnia szybkie i efektywne cięcie, jakie wymagane jest przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych i rozbiórkowych.

Piła szablasta z linii Skil Masters model 4960, to wytrzymałe urządzenie z silnikiem o mocy 1150 W, dostosowane do cięcia drewna i metalu. Ma ergonomicznie ukształtowaną rękojeść oraz miękkie powierzchnie Softgrip, zarówno na rękojeści jak i korpusie urządzenia. System redukcji drgań VRS (Vibration Reduction System) obniża ich poziom do minimum, wykorzystując zasadę przeciwwagi, która kompensuje drgania spowodowane ruchem brzeszczotu. Dioda LED wskaźnika informuje o gotowości urządzenia do pracy, zapewniając użytkownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa.


Piła wyposażona jest w ustawienie ruchu wahadłowego, który sprawia, że brzeszczot wykonuje ruch oscylacyjny, dodatkowo przyspiesza cięcie, czyniąc pracę bardziej efektywną. Jest to przydatna funkcja podczas wykonywania prac rozbiórkowych.
Płynna regulacja prędkości skokowej - w zakresie od 800-2700 skoków na minutę - zapewnia optymalną kontrolę nad urządzeniem, a także umożliwia dopasowanie tempa pracy do właściwości ciętego materiału.

Dane techniczne

moc wejściowa [W] 1150
długość skoku [mm] 29
prędkość bez obciążenia [liczba skoków/min] 800-2700 
maks. głębokość cięcia w drewnie [mm]  180
maks. głębokość cięcia w stali [mm]  20
maks. głębokość cięcia w aluminium [mm]  30
ciężar [kg] 4,3

 

Każda wymiana brzeszczotu ma istotny wpływ na tempo pracy, a model 4960 umożliwia szybkie i łatwe przeprowadzenie takiej operacji, bez konieczności stosowania dodatkowych kluczy. Należy zwolnić brzeszczot za pomocą przycisku, a na jego miejsce włożyć nowy, który zostanie automatycznie zablokowany w uchwycie.

październik 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej