Paca, kielnia, poziomnica

2008-09-03 17:36
Paca, kielnia, poziomnica
Autor: Koelner SA Paca, kielnia, poziomnica

Podstawowymi kryteriami, którymi należy się kierować przy wyborze akcesoriów budowlanych, są ich jakość i ergonomiczność. Prostym zestawem, do prac remontowych jest kielnia, paca i poziomnica z serii Long Life marki Modeco.

Kielnia - ostrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej INOX (o znacznej odporności na korozję). Jest również odporna na działanie kwasów. Sprężyste ostrze, o grubości jednego milimetra, pozwala na dokładną i precyzyjną pracę. Rączka narzędzia wykonana jest z drewna bukowego, podwójnie lakierowanego i przymocowana jest do blatu nierdzewnym spawem. Dzięki temu kielnia jest odporna na działanie dużej siły nacisku. Długość blatu kielni wynosi 180 mm.

Paca nierdzewna - przeznaczona do prac tynkarskich i przy suchej zabudowie. Jej sprężysty blat wykonany jest ze stopu INOX, a bukowa ergonomiczna rączka dopasowana jest do kształtu dłoni. Duży rozmiar blatu pacy (300 x 130 mm) przyśpiesza nałożenie zaprawy. Blat pacy połączony jest z uchwytem pięcioma kołkami.

Poziomnica - wyróżnia się większą czułością niż większość dostępnych na rynku - z jej pomocą można zmierzyć odchylenie z dokładnością nawet do 0,5 mm/m (0,029o). Gruby, aluminiowy profil (szerokość 1,5 mm) pokryty warstwą anody, zabezpiecza poziomnicę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a oczka są odporne na światło UV. Dostępna jest w następujących długościach: 40, 60, 80, 100, 150, 200 mm.

 

Narzędzia z kolekcji Long Life są objęte pięcioletnim okresem gwarancji.

Dystrybutorem narzędzi marki Modeco jest firma Koelner SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej