Oznaczenia brzeszczotów

2007-05-24 21:28

Firma Bosch wprowadziła na polski rynek brzeszczoty do wyrzynarek z nowymi oznaczeniami kolorystycznymi. Do tej pory duża różnorodność typów i opakowań produktów firmy oznaczana była przy pomocy 15 różnych kombinacji kolorystycznych. 

Obecnie brzeszczoty do wyrzynarek zostały podzielone na cztery grupy kolorystyczne. Wszystkie brzeszczoty do cięcia drewna twardego i miękkiego mają szary chwyt. Kolorem niebieskim oznaczone są brzeszczoty do metalu. Chwyt biały symbolizuje brzeszczoty przeznaczone do cięcia drewna i metalu, zaś brzeszczoty z chwytem czarno-złotym przeznaczone są do zastosowań specjalnych.

Bosch

Brzeszczoty do obrabiania danego materiału różnią się między sobą w zależności od obszaru zastosowań. Przy pomocy tego oprzyrządowania można pracować w drewnie twardym bądź grubym, wykonywać cięcia proste lub krzywoliniowe, zgrubne albo czyste (wykańczające), w zależności od rodzaju materiału nadano brzeszczotom nowe nazwy, charakteryzujące rodzaj powierzchni oraz zakres zastosowań. Na przykład nazwa "clean for Wood" oznacza brzeszczoty przeznaczone do wykonywania precyzyjnych cięć w drewnie, "flexible for Metal" symbolizuje elastyczny, odporny na złamania brzeszczot do metalu, a "special for Acryl" to szlifowany brzeszczot do cięcia szkła akrylowego.
Oznaczenia kolorystyczne i symbole typów zostały wydrukowane na końcówkach chwytów do brzeszczotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu oznaczenia nie ścierają się podczas piłowania. Nowe kody kolorystyczne umieszczono także na opakowaniach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej