Otwornice do drewna i metalu - nowe piły Bosch

2015-07-29 11:52
otwornica piła bosch
Autor: BOSCH Długa bimetalowa piła otwornica do szybkiego wiercenia w metalu i drewnie

Bosch wprowadza kolejny osprzęt do elektronarzędzi dla profesjonalistów - bimetalowe piły otwornice długości 60 mm do wiercenia w drewnie, elementach suchej zabudowy oraz metalu. Modele "Progressor for Wood and Metal" są o 50% dłuższe od standardowych pił otwornic dostępnych na rynku i umożliwiają wiercenie głębokich otworów w jednym podejściu.

Nowe modele osprzętu wyposożano w adapter Power Change, dzieki któremu zmiana piły otwornicy i wiertła centrującego jest łatwa: można je zamontować i zdemontować beznarzędziowo, podobnie jak to ma miejsce w przypadku szybkozaciskowego uchwytu wiertarskiego. Adapter Power Change jest dostępny w wersji z uchwytem sześciokątnym lub SDS-plus i pasuje do wszystkich popularnych wiertarek. Służy do montażu wierteł o średnicach od 14 do 210 mm.

Piły otwornice długości 60 mm mają progresywną podziałkę zębową, stąd ich nazwa „Progressor for Wood and Metal”. Oznacza to, że w odstępach co sześć zębów zwiększa się odstęp pomiędzy zębami, dzięki czemu uzyskuje się szybsze tempo pracy i sprawniejsze wyrzucanie wiórów. Bimetalowy materiał, z którego są wykonane, składa się w 8% ze stopu kobaltu, co zapewnia im wytrzymałość i trwałość.

Asortyment obejmuje 20 pił otwornic o średnicach od 20 do 127 mm, w tym rozmiary standardowe 25, 51, 68 i 83 mm do wiercenia otworów pod kable, rury, gniazda elektryczne i puszki rozdzielające. Piły otwornice są dostępne pojedynczo lub w zestawie, w walizkach, które można indywidualnie uzupełniać.

Funkcjonalność i modułowa konstrukcja opakowania przekonały niezależne jury złożone z ekspertów: zestawy z walizką otrzymały w 2014 roku nagrodę „Deutscher Verpackungspreis”, prestiżowe europejskie wyróżnienie dla opakowań, przyznawane pod patronatem Niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Technologii.

otwornica piła do drewna i metalu
Autor: BOSCH Piły otwornice umożliwiają wiercenie głębokich otworów w jednym podejściu, np. w ścianach szkieletowych przy instalacji kanałów kablowych i rur wodociągowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej