Otwornice do drewna i metalu - nowe piły Bosch

2015-07-29 11:52
otwornica piła bosch
Autor: BOSCH Długa bimetalowa piła otwornica do szybkiego wiercenia w metalu i drewnie

Bosch wprowadza kolejny osprzęt do elektronarzędzi dla profesjonalistów - bimetalowe piły otwornice długości 60 mm do wiercenia w drewnie, elementach suchej zabudowy oraz metalu. Modele "Progressor for Wood and Metal" są o 50% dłuższe od standardowych pił otwornic dostępnych na rynku i umożliwiają wiercenie głębokich otworów w jednym podejściu.

Nowe modele osprzętu wyposożano w adapter Power Change, dzieki któremu zmiana piły otwornicy i wiertła centrującego jest łatwa: można je zamontować i zdemontować beznarzędziowo, podobnie jak to ma miejsce w przypadku szybkozaciskowego uchwytu wiertarskiego. Adapter Power Change jest dostępny w wersji z uchwytem sześciokątnym lub SDS-plus i pasuje do wszystkich popularnych wiertarek. Służy do montażu wierteł o średnicach od 14 do 210 mm.

Piły otwornice długości 60 mm mają progresywną podziałkę zębową, stąd ich nazwa „Progressor for Wood and Metal”. Oznacza to, że w odstępach co sześć zębów zwiększa się odstęp pomiędzy zębami, dzięki czemu uzyskuje się szybsze tempo pracy i sprawniejsze wyrzucanie wiórów. Bimetalowy materiał, z którego są wykonane, składa się w 8% ze stopu kobaltu, co zapewnia im wytrzymałość i trwałość.

Asortyment obejmuje 20 pił otwornic o średnicach od 20 do 127 mm, w tym rozmiary standardowe 25, 51, 68 i 83 mm do wiercenia otworów pod kable, rury, gniazda elektryczne i puszki rozdzielające. Piły otwornice są dostępne pojedynczo lub w zestawie, w walizkach, które można indywidualnie uzupełniać.

Funkcjonalność i modułowa konstrukcja opakowania przekonały niezależne jury złożone z ekspertów: zestawy z walizką otrzymały w 2014 roku nagrodę „Deutscher Verpackungspreis”, prestiżowe europejskie wyróżnienie dla opakowań, przyznawane pod patronatem Niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Technologii.

otwornica piła do drewna i metalu
Autor: BOSCH Piły otwornice umożliwiają wiercenie głębokich otworów w jednym podejściu, np. w ścianach szkieletowych przy instalacji kanałów kablowych i rur wodociągowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej