Osadzak gazowy GX 100 Hilti

2007-05-24 14:43

Pojemnik z gazem wystarcza na wykonanie 750 zamocowań. Narzędzie nie jest wyposażone w akumulator, co eliminuje przerwy w pracy. Szeroka oferta gwoździ "magazynkowanych" pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności pracy zarówno przy zamocowaniach do betonu (także starym i twardym) jak i stali.

Firma Hilti wprowadziła na rynek profesjonalny osadzak gazowy GX 100. Główną zaletą urządzenia jest możliwość wykonywania lekkich zamocowań seryjnych niezależnie od źródła napięcia w miejscu wykonywania robót. Niema także konieczności wiercenia otworów w podłożu.

Zastosowanie:

  • wykonawstwo wysokiej jakości lekkich zamocowań seryjnych (rozbudowa wnętrz),
  • seryjne zamocowania profili metalowych konstrukcji ścianek działowych,
  • zamocowania profili ściennych przy wykonywaniu sufitów podwieszanych.

 

Pojemnik z gazem wystarcza na wykonanie 750 zamocowań. Narzędzie nie jest wyposażone w akumulator, co eliminuje przerwy w pracy. Szeroka oferta gwoździ "magazynkowanych" (o długościach od 14 do 32 mm) pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności pracy zarówno przy zamocowaniach do betonu (także starym i twardym) jak i stali.
Gwoździe dostarczane są w kompletach z pojemnikami z gazem. Pojemniki z gazem oferowane są również osobno. W magazynku mieści się 40 gwoździ nie ma więc konieczności częstego przerywania pracy w celu jego uzupełniania. Magazynek ma kształt łuku, co ułatwia jego uzupełnianie. Regulowana końcówka prowadnicy pozwala uzyskać właściwą jakość zamocowania także na stosunkowo miękkich podłożach . Regulacja końcówki odbywa się bez użycia narzędzi.
Dodatkowa podpora stabilizująca ułatwia prostopadłe ustawienie osadzaka względem podłoża, co znacznie podwyższa komfort pracy.

 

Siła docisku

120 N

Pojemnik z gazem

do wykonania 750 zamocowań

Temperatura stosowania

-5oC do 45oC

Masa

4,15 kg (z pojemnikiem z gazem, podporą stabilizującą i gwoździami)

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

425 mm x 172 mm x 370 mm

 

Urządzenie jest w pełni automatyczne, (tzn. nie jest wymagane ręczne jego repetowanie). Narzędzie wyposażono w szereg zabezpieczeń (m.in. tłok pośredni wbijający gwóźdź w podłoże, zabezpieczenie przed odpaleniem przy upadku na twarde podłoże). Istotne jest również to, że osadzak nie wymaga szczególnej konserwacji, wystarcza regularne czyszczenie. Narzędzie dostarczane jest do klienta w walizce z sztucznego tworzywa odpornego na uderzenia. Ergonomiczna konstrukcja, dobre wyważenie i niewielki odrzut urządzenia oraz bezwonny gaz (w pojemnikach) zapewniają wysoki komfort pracy. Duża szybkość osadzania sprawia, że ta metoda montażu należy do najszybszych w technice rozbudowy wnętrz (nie jest potrzebne wiercenie otworów w podłożu i wkładanie w nie elementów mocujących).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej