Osadzak gazowy GX 100 Hilti

2007-05-24 14:43

Pojemnik z gazem wystarcza na wykonanie 750 zamocowań. Narzędzie nie jest wyposażone w akumulator, co eliminuje przerwy w pracy. Szeroka oferta gwoździ "magazynkowanych" pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności pracy zarówno przy zamocowaniach do betonu (także starym i twardym) jak i stali.

Firma Hilti wprowadziła na rynek profesjonalny osadzak gazowy GX 100. Główną zaletą urządzenia jest możliwość wykonywania lekkich zamocowań seryjnych niezależnie od źródła napięcia w miejscu wykonywania robót. Niema także konieczności wiercenia otworów w podłożu.

Zastosowanie:

  • wykonawstwo wysokiej jakości lekkich zamocowań seryjnych (rozbudowa wnętrz),
  • seryjne zamocowania profili metalowych konstrukcji ścianek działowych,
  • zamocowania profili ściennych przy wykonywaniu sufitów podwieszanych.

 

Pojemnik z gazem wystarcza na wykonanie 750 zamocowań. Narzędzie nie jest wyposażone w akumulator, co eliminuje przerwy w pracy. Szeroka oferta gwoździ "magazynkowanych" (o długościach od 14 do 32 mm) pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności pracy zarówno przy zamocowaniach do betonu (także starym i twardym) jak i stali.
Gwoździe dostarczane są w kompletach z pojemnikami z gazem. Pojemniki z gazem oferowane są również osobno. W magazynku mieści się 40 gwoździ nie ma więc konieczności częstego przerywania pracy w celu jego uzupełniania. Magazynek ma kształt łuku, co ułatwia jego uzupełnianie. Regulowana końcówka prowadnicy pozwala uzyskać właściwą jakość zamocowania także na stosunkowo miękkich podłożach . Regulacja końcówki odbywa się bez użycia narzędzi.
Dodatkowa podpora stabilizująca ułatwia prostopadłe ustawienie osadzaka względem podłoża, co znacznie podwyższa komfort pracy.

 

Siła docisku

120 N

Pojemnik z gazem

do wykonania 750 zamocowań

Temperatura stosowania

-5oC do 45oC

Masa

4,15 kg (z pojemnikiem z gazem, podporą stabilizującą i gwoździami)

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

425 mm x 172 mm x 370 mm

 

Urządzenie jest w pełni automatyczne, (tzn. nie jest wymagane ręczne jego repetowanie). Narzędzie wyposażono w szereg zabezpieczeń (m.in. tłok pośredni wbijający gwóźdź w podłoże, zabezpieczenie przed odpaleniem przy upadku na twarde podłoże). Istotne jest również to, że osadzak nie wymaga szczególnej konserwacji, wystarcza regularne czyszczenie. Narzędzie dostarczane jest do klienta w walizce z sztucznego tworzywa odpornego na uderzenia. Ergonomiczna konstrukcja, dobre wyważenie i niewielki odrzut urządzenia oraz bezwonny gaz (w pojemnikach) zapewniają wysoki komfort pracy. Duża szybkość osadzania sprawia, że ta metoda montażu należy do najszybszych w technice rozbudowy wnętrz (nie jest potrzebne wiercenie otworów w podłożu i wkładanie w nie elementów mocujących).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej