Odkurzacze GAS 25, 50 i 50M

2007-05-24 21:22

Firma Bosch wprowadziła na polski rynek trzy nowe modele odkurzaczy przemysłowych. Seria obejmuje dwa odkurzacze do pracy na sucho i na mokro (GAS 25 i GAS 50) oraz specjalny odkurzacz do odpadków drewnianych (GAS 50 M). 

Wszystkie urządzenia są wyposażone w nowy system filtrów, umieszczony wysoko w głowicy zasysającej (poza strefą pochłaniania brudu, powyżej powierzchni wody). Dzięki temu żadne ciała obce nie mają możliwości uszkodzenia filtra ani turbiny. Elektromagnetyczne oczyszczanie, w połączeniu z nową geometrią filtrów, eliminuje potrzebę czyszczenia mechanicznego.
Wszystkie modele posiadają zdalne sterowanie. Po podłączeniu do nich elektronarzędzia uruchamiają się automatycznie. Po wyłączeniu maszyny odkurzacz działa jeszcze przez 7 sekund, aby całkowicie opróżnić wąż.
Elektronicznie sterowana funkcja łagodnego rozruchu nie tylko chroni silnik przed nadmiernym obciążeniem, ale także ogranicza występowanie wysokiego napięcia, podczas równoczesnego uruchamiania elektronarzędzia i odkurzacza, co skutecznie chroni bezpieczniki. Zamontowany czujnik poziomu wody automatycznie wyłącza urządzenie po napełnieniu. Odkurzacze zostały wyposażone w mocny mechanizm jezdny z dużymi rolkami bieżnymi umożliwiającymi przemieszczanie po nierównej powierzchni. Kabłąk prowadzący w modelach GAS 50 i GAS 50 M pozwala na łatwiejsze manewrowanie odkurzaczem.

 

 

Odkurzacze mają możliwość zasysania różnych materiałów, od drobnego pyłu, poprzez ciecze (niepalne i niewybuchowe), po pyły betonowe, kamienne, drewniane oraz wióry. Model GAS 25 to uniwersalny odkurzacz, charakteryzujący się mocą nominalną 1200 W oraz pojemnością zbiornika brutto 25 l i netto 16 1. Odkurzacz GAS 50 został dodatkowo przeznaczony do zasysania pyłu kamiennego, natomiast GAS 50 M nadaje się do usuwania odpadów drewnianych. Modele GAS 50 i 50 M mają moc nominalną 1200 W oraz pojemność zbiornika 43 1 netto i 50 l brutto.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej