Odkurzacze GAS 25, 50 i 50M

2007-05-24 21:22

Firma Bosch wprowadziła na polski rynek trzy nowe modele odkurzaczy przemysłowych. Seria obejmuje dwa odkurzacze do pracy na sucho i na mokro (GAS 25 i GAS 50) oraz specjalny odkurzacz do odpadków drewnianych (GAS 50 M). 

Wszystkie urządzenia są wyposażone w nowy system filtrów, umieszczony wysoko w głowicy zasysającej (poza strefą pochłaniania brudu, powyżej powierzchni wody). Dzięki temu żadne ciała obce nie mają możliwości uszkodzenia filtra ani turbiny. Elektromagnetyczne oczyszczanie, w połączeniu z nową geometrią filtrów, eliminuje potrzebę czyszczenia mechanicznego.
Wszystkie modele posiadają zdalne sterowanie. Po podłączeniu do nich elektronarzędzia uruchamiają się automatycznie. Po wyłączeniu maszyny odkurzacz działa jeszcze przez 7 sekund, aby całkowicie opróżnić wąż.
Elektronicznie sterowana funkcja łagodnego rozruchu nie tylko chroni silnik przed nadmiernym obciążeniem, ale także ogranicza występowanie wysokiego napięcia, podczas równoczesnego uruchamiania elektronarzędzia i odkurzacza, co skutecznie chroni bezpieczniki. Zamontowany czujnik poziomu wody automatycznie wyłącza urządzenie po napełnieniu. Odkurzacze zostały wyposażone w mocny mechanizm jezdny z dużymi rolkami bieżnymi umożliwiającymi przemieszczanie po nierównej powierzchni. Kabłąk prowadzący w modelach GAS 50 i GAS 50 M pozwala na łatwiejsze manewrowanie odkurzaczem.

 

 

Odkurzacze mają możliwość zasysania różnych materiałów, od drobnego pyłu, poprzez ciecze (niepalne i niewybuchowe), po pyły betonowe, kamienne, drewniane oraz wióry. Model GAS 25 to uniwersalny odkurzacz, charakteryzujący się mocą nominalną 1200 W oraz pojemnością zbiornika brutto 25 l i netto 16 1. Odkurzacz GAS 50 został dodatkowo przeznaczony do zasysania pyłu kamiennego, natomiast GAS 50 M nadaje się do usuwania odpadów drewnianych. Modele GAS 50 i 50 M mają moc nominalną 1200 W oraz pojemność zbiornika 43 1 netto i 50 l brutto.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej