Nowy wytrzymały i poręczny młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC Professional

2012-10-11 17:51
Młot udarowo-obrotowy Bosch
Autor: BOSCH

Poręczny, wytrzymały i trwały akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC Professional z silnikiem EC i funkcją dłutowania. Nowy młot o symbolu GBH 18 V-EC Professional do profesjonalnych zastosowań waży zaledwie 2,6 kg i osiąga energię udaru 1,7 J. Jest to najlepsza relacja mocy do wagi wśród wszystkich dostępnych na rynku młotów udarowo-obrotowych klasy 18 V.  

Energia udaru 1,7 J, masa zaledwie 2,6 kg i 12 kg urobku na godzinę w trybie dłutowania – to najważniejsze parametry jakie ma akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-EC Professional firmy Bosch. Ten poręczny, wytrzymały i trwały młot jest dostępny w sprzedaży od września 2012 roku.

Bosch zastępuje akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-LI urządzeniem nie tylko wydajniejszym, ale także wzbogaconym o funkcję dłutowania. W trybie dłutowania młot GBH 18 V-EC Professional jest liderem w swojej klasie osiągając wydajność do 12 kg urobku na godzinę.

Młot akumulatorowy z nowym wydajnym silnikiem EC 

Wysoka efektywność nowego młota to rezultat użycia w nim silnika komutowanego elektronicznie Bosch EC (ang. Electronically Commutated), którego sprawność dochodzi do 80%, podczas gdy w konwencjonalnych silnikach elektrycznych DC jest ona na poziomie 60-70%. Główną zaletą silnika EC jest jego wysoka wydajność wynikająca z odmiennej konstrukcji i braku szczotek węglowych, które wprowadzają drgania prowadzące do strat energii. Silnik EC jest trwalszy, odporny na przeciążenia oraz mniejszy i lżejszy. Ponadto, jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i całkowicie bezobsługowy. To już kolejne – po GBH 36 V-LI Compact – elektronarzędzie Bosch z linii profesjonalnej wyposażone w silnik EC.

Młot udarowy do pracy w trudnych warunkach

Pozostałe elementy wyposażenia młota to zintegrowane oświetlenie LED i wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Młot GBH 18 V-EC Professional przeznaczony jest dla elektryków, instalatorów systemów klimatyzacyjnych, wykonawców suchej zabudowy - wszystkich profesjonalistów. Jego wytrzymałość (urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów) i żywotność powodują, że jest to urządzenie stworzone do pracy w trudnych warunkach panujących na budowie. Zwarta konstrukcja i niewielka waga ułatwiają pracę w miejscach trudno dostępnych i w sytuacjach wymagających pracy narzędziem trzymanym nad głową. Optymalny zakres stosowania młota GBH 18 V-EC Professional to otwory o średnicy od 4 do 10 mm wiercone w betonie.

Wyposażenie młota – akumulatory Premium

Długi okres eksploatacji akumulatorów litowo-jonowych Bosch Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (ang. Electronic Cell Protection). Niezawodnie chroni on akumulator młota przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw.
W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-EC Professional znajduje się szybka, 30-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. ponadto akumulatory litowo-jonowe nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Dane techniczne młota GBH 18 V-EC Professional
Model GBH 18 V-EC Professional
Napięcie [V] /pojemność akumulatora [Ah] 18 / 3,0
Energia udaru [J] 1,7
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej 0‒4550 min-1
Nominalna prędkość obrotowa 0‒1400 min-1
Maks. średnica wiercenia wiertłami do młotów w betonie [mm] 18
Optymalna średnica wiercenia w betonie [mm] 4‒10
System montażu narzędzi SDS-plus
Masa z akumulatorem [kg] 2,6

Sugerowana cena detaliczna urządzenia (we wrześniu 2012) łącznie z walizką systemową L-Boxx, dwoma akumulatorami 3,0 Ah i szybką ładowarką to 2705 zł brutto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej