Nowy wytrzymały i poręczny młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC Professional

2012-10-11 17:51
Młot udarowo-obrotowy Bosch
Autor: BOSCH

Poręczny, wytrzymały i trwały akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC Professional z silnikiem EC i funkcją dłutowania. Nowy młot o symbolu GBH 18 V-EC Professional do profesjonalnych zastosowań waży zaledwie 2,6 kg i osiąga energię udaru 1,7 J. Jest to najlepsza relacja mocy do wagi wśród wszystkich dostępnych na rynku młotów udarowo-obrotowych klasy 18 V.  

Energia udaru 1,7 J, masa zaledwie 2,6 kg i 12 kg urobku na godzinę w trybie dłutowania – to najważniejsze parametry jakie ma akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-EC Professional firmy Bosch. Ten poręczny, wytrzymały i trwały młot jest dostępny w sprzedaży od września 2012 roku.

Bosch zastępuje akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-LI urządzeniem nie tylko wydajniejszym, ale także wzbogaconym o funkcję dłutowania. W trybie dłutowania młot GBH 18 V-EC Professional jest liderem w swojej klasie osiągając wydajność do 12 kg urobku na godzinę.

Młot akumulatorowy z nowym wydajnym silnikiem EC 

Wysoka efektywność nowego młota to rezultat użycia w nim silnika komutowanego elektronicznie Bosch EC (ang. Electronically Commutated), którego sprawność dochodzi do 80%, podczas gdy w konwencjonalnych silnikach elektrycznych DC jest ona na poziomie 60-70%. Główną zaletą silnika EC jest jego wysoka wydajność wynikająca z odmiennej konstrukcji i braku szczotek węglowych, które wprowadzają drgania prowadzące do strat energii. Silnik EC jest trwalszy, odporny na przeciążenia oraz mniejszy i lżejszy. Ponadto, jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i całkowicie bezobsługowy. To już kolejne – po GBH 36 V-LI Compact – elektronarzędzie Bosch z linii profesjonalnej wyposażone w silnik EC.

Młot udarowy do pracy w trudnych warunkach

Pozostałe elementy wyposażenia młota to zintegrowane oświetlenie LED i wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Młot GBH 18 V-EC Professional przeznaczony jest dla elektryków, instalatorów systemów klimatyzacyjnych, wykonawców suchej zabudowy - wszystkich profesjonalistów. Jego wytrzymałość (urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów) i żywotność powodują, że jest to urządzenie stworzone do pracy w trudnych warunkach panujących na budowie. Zwarta konstrukcja i niewielka waga ułatwiają pracę w miejscach trudno dostępnych i w sytuacjach wymagających pracy narzędziem trzymanym nad głową. Optymalny zakres stosowania młota GBH 18 V-EC Professional to otwory o średnicy od 4 do 10 mm wiercone w betonie.

Wyposażenie młota – akumulatory Premium

Długi okres eksploatacji akumulatorów litowo-jonowych Bosch Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (ang. Electronic Cell Protection). Niezawodnie chroni on akumulator młota przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw.
W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-EC Professional znajduje się szybka, 30-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. ponadto akumulatory litowo-jonowe nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Dane techniczne młota GBH 18 V-EC Professional
Model GBH 18 V-EC Professional
Napięcie [V] /pojemność akumulatora [Ah] 18 / 3,0
Energia udaru [J] 1,7
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej 0‒4550 min-1
Nominalna prędkość obrotowa 0‒1400 min-1
Maks. średnica wiercenia wiertłami do młotów w betonie [mm] 18
Optymalna średnica wiercenia w betonie [mm] 4‒10
System montażu narzędzi SDS-plus
Masa z akumulatorem [kg] 2,6

Sugerowana cena detaliczna urządzenia (we wrześniu 2012) łącznie z walizką systemową L-Boxx, dwoma akumulatorami 3,0 Ah i szybką ładowarką to 2705 zł brutto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej