Nowoczesne sposoby profilowania blach dachowych

2014-05-30 14:14
blacha stalowa
Autor: brak danych

Za nowoczesnymi pokryciami dachowymi z blach stalowych kryją się również nowoczesne technologie ich produkcji i profilowania. Różne rodzaje, precyzyjnego profilowania blach dachowych możliwe są dzięki specjalistycznym urządzeniom. Nowe wersje profilarek i falcownic do blach przedstawia firma Schlebach.

Mini-Bend  - profilarka umożliwiająca wytworzenie z blachy stalowej profili łukowych wklęsłych lub wypukłych w jednym przebiegu. Maszyna jest kontynuacją serii znanych profilarek typu Mini-Prof PLUS. W położeniu standardowym na urządzeniu można pracować w standardowy sposób, tj. wykonywać profile na rąbek stojący z blach pociętych w arkusze lub ze wstęgi odwijanej z kręgu. Po obróceniu urządzenia o 90 stopni możliwe jest kształtowanie profili łukowych o promieniu od 3 m. Dzięki pionowemu ustawieniu urządzenia profile nie uderzają w podłoże.

maszyna do profilowania blach
Autor: Schlebach Mini-Bend - profesjonalna profilarka do blachy stalowej

Urządzenie do wycinania, zaginania i przetłaczania blachy KKE - urządzenie umożliwia wytwarzanie gotowych do montażu krótkich profili oraz łusek dachowych z blachy stalowej. Maszyna wyposażona jest jest w podwójny wycinak hydrauliczny, co umożliwia wykonywanie różnych wycięć bez konieczności zmiany narzędzi. Zabudowana w urządzeniu hydrauliczna zaginarka segmentowa umożliwia wykonywanie zagięć zarówno w dół, jak i do góry bez konieczności odwracania obrabianego profilu. Dodatkowo, w maszynie zamontowana została instalacja do przetłaczania wyciętych profili z blachy w celu wykonania połączeń paneli lub zakończenia dachu.

maszyna profilująca blachę
Autor: Schlebach Urządzenie do wycinania, zaginania i przetłaczania blachy KKE  
profile z blachy stalowej
Autor: Schlebach Urządzenie umożliwia wytwarzanie gotowych do montażu krótkich profili oraz łusek dachowych

Maszyna profilująca typu Quadro z nową wersją oprzyrządowania: urządzenie uniwerslane, dzięki możliwości zastosowania kaset z rolkami profilującymi. Niektóre konfiguracje rolek można obsadzać w kasetach obustronnie, co skraca czas potrzebny na przezbrojenie maszyny. Dzięki otwartej konstrukcji maszyny możliwa jest niemal dowolna integracja urządzenia z linią produkcyjną, a dwukierunkowa komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi daje dodatkowe możliwości wdrożenia.

profilarka do blachy
Autor: Schlebach Profilarka do blachy Quadro

Standardowe profile możliwe do uzyskania za pomocą profilarki Quadro:

Na indywidualne zamówienie możliwa jest modyfikacja kształtu profili z blachy stalowej. Można dodawać przetłoczenia o różnych kształtach, perforacje lub wykonać zestaw rolek według projektu. Blacha może zostać poddana także różnorodnej obróbce przed i po profilowaniu – możliwe jest prostowanie, naklejanie materiałów antykondensacyjnych, wytłumiających i ochronnych, wycinanie zakończeń profili lub narożników, przycinanie na wymiar oraz zaginanie wychodzących z maszyny paneli w celu uzyskania gotowego do zamontowania na dachu produktu.

blacha na dach
Autor: brak danych Przykładowa linia wycinająco-profilująca z elektrohydrauliczną zaginarką
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej