Ostrza wymienne Stanley

2007-05-24 18:45

Firma Stanley opracowała technologię produkcji ostrzy wymiennych zwiększającą ich wydajność i wytrzymałość. W procesie produkcji zastosowano technologię S3. Polega na dodatkowym hartowaniu ich krawędzi tnącej oraz jej ponownym ostrzeniu pod odpowiednim kątem. W zależności od przeznaczenia ostrza, kąt ten jest dobrany tak, by zapewnić najlepszą jakość cięcia i trwałość narzędzia.

Noże ASB przeznaczone są do cięcia:

  • wykładzin podłogowych,
  • bitumicznych pokryć dachowych,
  • papieru,
  • płyt gipsowo-kartonowych.

Nowy osprzęt, którego konstrukcja odpowiada specyfice poszczególnych materiałów stosowanych w budownictwie, jest średnio o 80% bardziej wytrzymały od dotychczasowych modeli. Projektując ostrza do pokryć dachowych, producent wziął pod uwagę, że stosowane obecnie materiały są coraz cięższe i grubsze. Ostrza są skonstruowane tak, aby wytrzymywały ciężar nawet 37,5 kg. Umożliwia to skuteczniejsze cięcie papy, gontów czy bitumicznych płyt falistych. Płyty gipsowo-kartonowe są z kolei wyjątkowo twarde i szorstkie. Opatentowana przez firmę technologia produkcji ostrzy do cięcia tego materiału redukuje liczbę wymian zużytych elementów.
Wśród nowego osprzętu znajdują się także ostrza do papieru. Są one dostępne zarówno w postaci ostrzy trapezowych, jak i łamanych. Ich największą zaletą jest zwiększona precyzja pracy, istotna m.in. w przypadku cięcia tapet i innych materiałów wykończeniowych. Ostatni rodzaj narzędzi przeznaczony jest do cięcia wykładzin podłogowych. Ułatwieniem dla użytkowników jest kompatybilność nowych produktów. Pasują one do wszystkich noży firmy na ostrza trapezowe (zarówno stałe, jak i chowane).

Oferowane produkty:

  • ostrze do papieru ASB łamane, 18 mm (8 szt.),
  • ostrze trapezowe do wykładzin ASB (5 szt.).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej