Nowa technologia kluczy nasadowych

2008-09-08 16:42

Firma Stanley opatentowała technologie: MicroTough i Maxi Drive, które wykorzystano w zestawach kluczy nasadowych. MicroTough to rozwiązanie pozwalające na łatwiejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Nasadki wykonane w technologii Maxi Drive, mają lekko zaokrąglone krawędzie co powoduje, że siła używana podczas dokręcania lub odkręcania przenoszona jest przez wewnętrzne płaszczyzny nasadek.

Główka grzechotki kluczy wykonanych w technologii MicroTough jest o 20-30% mniejsza od tradycyjnych. Wyposażona jest w 72 pozycyjną zapadkę, która zapewnia dużą precyzję pracy oraz skok o zaledwie 5o. Klucze można kupić pojedynczo lub w zestawach. 28. elementowy zestaw Stanley 1/2" i 1/4", zawiera 20 nasadek o szerokości od 5,5 do 27 mm, 3 profesjonalne rękojeści, 2 przedłużki z blokadą o długości odpowiednio 150 i 250 mm, przedłużkę o długości 75 mm oraz 2 uniwersalne przeguby. Elementy zestawu wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, a ich chromowe wykończenie zapewnia odporność narzędzi na rdzę. Bimateriałowa rękojeść zabezpiecza przed ślizganiem się narzędzia w ręku.

 

 

Zestaw kluczy 1/4" i 1/2" to przykład zastosowania Maxi Drive, technologii wykorzystywanej w narzędziach mechanicznych. Nasadki, w przeciwieństwie do innych, nie mają kształtu tradycyjnego sześciokąta. Lekkie zaokrąglenie ich krawędzi powoduje, że siła używana podczas dokręcania lub odkręcania przenoszona jest przez wewnętrzne płaszczyzny nasadek. Technologia ta eliminuje ryzyko uszkodzenia nasadki, klucza bądź nakrętki. Zestaw dostępny jest w komplecie składającym się z 91 elementów, między innymi zawiera: 4 klucze nasadowe, 6 polerowanych kluczy płasko-oczkowych oraz 3 klucze imbusowe. Zawiera również: szeroką gamę bitów i nasadek o szerokości od 4 do 32 mm, rękojeść kwadratową i przesuwną, grzechotki z profesjonalnymi rękojeściami, przedłużki, uchwyty do bitów, uchwyt magnetyczny, adaptery bitów oraz przeguby. Narzędzia spełniają normy ANSI i DIN. Pokryte są podwójną powłoką chromowo-niklową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej