Nowa moc wiertarkowkrętarki

2007-07-20 11:42

Wysoka moc silnika, dwubiegowa przekładnia z własnym systemem chłodzenia, progresywnie wzrastający moment obrotowy to wszystko czego potrzeba do precyzyjnego wkręcania śrub każdej wielkości.

Nowe akumulatorowe wiertarkowkrętarki z serii Standard i Heavy Duty, zostały wyposażone w wysokiej mocy silnik oraz dwubiegową przekładnię z własnym systemem chłodzenia. Unikalną cechą urządzeń jest progresywnie wzrastający moment obrotowy do precyzyjnego wkręcania śrub każdej wielkości.

Heavy Duty
Bezprzewodowe wiertarkowkrętarki Heavy Duty GSR 12/14,4/18 VE-2 Professional z akumulatorami NiMH 2,6 Ah (wyposażone w ogniwa oraz  30-minutowe ładowarki) są przeznaczone do wkręcania śrub i wiercenia otworów o średniej i dużej średnicy. Urządzenia napędzane są silnikiem 48 mm konstrukcji Bosch z dodatkowym uzwojeniem. Zaletą tej koncepcji jest odporność na przeciążenia. Przekładnia planetarna ma własny system chłodzenia. W trakcie pracy cała jednostka napędowa jest chłodzona dodatkowo przepływającym powietrzem oraz wentylatorem w silniku . Dwubiegowa przekładnia jest przystosowana do prędkości obrotowych od 0 do 470 obrotów lub od 0 do 1 800 obrotów.
Nowością w segmencie wkrętarek akumulatorowych jest także progresywnie wzrastający moment obrotowy. Pierwszych 20 zakresów momentu obrotowego charakteryzuje się łagodnym wzrostem umożliwiającym precyzyjne wkręcanie i wykręcanie mniejszych śrub. Zakresy od 21 do 25 maja wzrost gwałtowny, co jest zaletą przy wkręcaniu i wykręcaniu większych śrub o średnicy maks. 10 mm (model GSR 14,4 VE-2). Uchwyt wiertarski ze szczękami ze spiekanych węglików daje dużą moc zaciskową w całym okresie użytkowania elektronarzędzia.
Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mają wytrzymałą obudowę z materiału Durashield. Urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku  na beton z wysokości 2 m. Zastosowane okładziny typu Softgrip w okolicy rękojeści sprawia, że praca jest bezpieczna i niemęcząca.

Standard Duty
Zprzeznaczeniem do małych i średnich rozmiarów śrub oraz otworów do wiercenia, powstały akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Standard Duty GSR 12/14,4V Professional. Są wyposażone w wydajne silniki zapewniające szybkie tempo pracy. Dwubiegowa przekładnia planetarna z metalowymi kołami obiegowymi (na 20 zakresów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia) zapewnia odpowiednie przeniesienie siły przy każdym rodzaju pracy. W tej klasie urządzeń również zastosowano wytrzymałą obudowę Durashield (z wys. 2 m wytrzymuje upadek na beton). Dzięki kompaktowej konstrukcji wiertarki są przeznaczone do uniwersalnego stosowania, w miejscach trudno dostępnych oraz przy pracach wymagających trzymania urządzenia w górze.
W wyposażeniu seryjnym Standard Duty znajduje się akumulator NiCd 2,0 Ah i 60-minutowa ładowarka. Akumulatory są wyposażone w aktywny system dystrybucji ciepła, który chronii akumulator przed przegrzaniem, wydłużając okres jego eksploatacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej