Nowa moc wiertarkowkrętarki

2007-07-20 11:42

Wysoka moc silnika, dwubiegowa przekładnia z własnym systemem chłodzenia, progresywnie wzrastający moment obrotowy to wszystko czego potrzeba do precyzyjnego wkręcania śrub każdej wielkości.

Nowe akumulatorowe wiertarkowkrętarki z serii Standard i Heavy Duty, zostały wyposażone w wysokiej mocy silnik oraz dwubiegową przekładnię z własnym systemem chłodzenia. Unikalną cechą urządzeń jest progresywnie wzrastający moment obrotowy do precyzyjnego wkręcania śrub każdej wielkości.

Heavy Duty
Bezprzewodowe wiertarkowkrętarki Heavy Duty GSR 12/14,4/18 VE-2 Professional z akumulatorami NiMH 2,6 Ah (wyposażone w ogniwa oraz  30-minutowe ładowarki) są przeznaczone do wkręcania śrub i wiercenia otworów o średniej i dużej średnicy. Urządzenia napędzane są silnikiem 48 mm konstrukcji Bosch z dodatkowym uzwojeniem. Zaletą tej koncepcji jest odporność na przeciążenia. Przekładnia planetarna ma własny system chłodzenia. W trakcie pracy cała jednostka napędowa jest chłodzona dodatkowo przepływającym powietrzem oraz wentylatorem w silniku . Dwubiegowa przekładnia jest przystosowana do prędkości obrotowych od 0 do 470 obrotów lub od 0 do 1 800 obrotów.
Nowością w segmencie wkrętarek akumulatorowych jest także progresywnie wzrastający moment obrotowy. Pierwszych 20 zakresów momentu obrotowego charakteryzuje się łagodnym wzrostem umożliwiającym precyzyjne wkręcanie i wykręcanie mniejszych śrub. Zakresy od 21 do 25 maja wzrost gwałtowny, co jest zaletą przy wkręcaniu i wykręcaniu większych śrub o średnicy maks. 10 mm (model GSR 14,4 VE-2). Uchwyt wiertarski ze szczękami ze spiekanych węglików daje dużą moc zaciskową w całym okresie użytkowania elektronarzędzia.
Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mają wytrzymałą obudowę z materiału Durashield. Urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku  na beton z wysokości 2 m. Zastosowane okładziny typu Softgrip w okolicy rękojeści sprawia, że praca jest bezpieczna i niemęcząca.

Standard Duty
Zprzeznaczeniem do małych i średnich rozmiarów śrub oraz otworów do wiercenia, powstały akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Standard Duty GSR 12/14,4V Professional. Są wyposażone w wydajne silniki zapewniające szybkie tempo pracy. Dwubiegowa przekładnia planetarna z metalowymi kołami obiegowymi (na 20 zakresów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia) zapewnia odpowiednie przeniesienie siły przy każdym rodzaju pracy. W tej klasie urządzeń również zastosowano wytrzymałą obudowę Durashield (z wys. 2 m wytrzymuje upadek na beton). Dzięki kompaktowej konstrukcji wiertarki są przeznaczone do uniwersalnego stosowania, w miejscach trudno dostępnych oraz przy pracach wymagających trzymania urządzenia w górze.
W wyposażeniu seryjnym Standard Duty znajduje się akumulator NiCd 2,0 Ah i 60-minutowa ładowarka. Akumulatory są wyposażone w aktywny system dystrybucji ciepła, który chronii akumulator przed przegrzaniem, wydłużając okres jego eksploatacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej