Narzędzia dla glazurnika - otwornice diamentowe

2015-01-23 11:13
otwornica do płytek
Autor: Wolfcraft Otwornica do glazury Ceramic

Otwornice diamentowe to praktyczne narzędzia w pracy glazurnika. Przeznaczone są do wykonywania precyzyjnych otworów w płytkach ceramicznych czy kamiennych pod instalację elektryczną lub wodno-kanalizacyjną. Otwornicami diamentowymi do glazury pracuje się z wkrętarką akumulatorową lub szlifierką kątową. Łatwe w obsłudze i trwałe otwornice diamentowe Ceramic, niezbędne podczas układania płytek ceramicznych, oferuje firma Wolfcraft.

Otwornice diamentowe do glazury - zalety i zastosowanie

Krawędzie tnące otwornic do płytek ceramicznych pokryte są wysokiej jakości diamentem przemysłowym, który umożliwia wiercenie w twardych materiałach. Korpus główny narzędzia toczony jest z pełnego materiału, dzięki czemu zachowuje ono precyzję przez cały okres użytkowania. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia wiercenie otworów w płytkach ceramicznych czy kamiennych. Otwornicą diamentową można wykonać otwór średnicy 65 mm (seria Ceramic do szlifierek kątowych) w zaledwie 5 sek.
Otwornice diamentowe są przydatne podczas układania płytek ceramicznych, zwłaszcza przy wykonywaniu otworów w glazurze do montażu urządzeń sanitarnych, puszek elektrycznych, halogenowego oświetlenia podłogowego, jak również otworów na odpływy kanalizacyjne, itp. Istnieje możliwość doboru szerokości średnicy od 18 do 83 mm. Głębokość cięcia może wynosić 25 lub 45 mm. Otwornice diamentowe dostarczane są w zestawie z gąbką, która zapobiega powstawaniu pyłu w trakcie wiercenia oraz umożliwia chłodzenie wodą, co zwiększa trwałość urządzenia.

Osprzęt do prac glazurniczych

W ofercie są także zestawy wierteł diamentowych, które nadają się do wiercenia nawet bardzo twardych materiałów. Są one dostępne w 4 rozmiarach: 5, 6, 8 i 10 mm. Do wiertła przydaje się z kolei prowadnica, która zapobiega ześlizgiwaniu się go w trakcie wiercenia. Prowadnica wyposażona jest w 2 przyssawki zapewniające bezpieczne mocowanie na powierzchni płytek kamiennych, granitowych oraz glazurze.

Dystrybutor na rynek polski: LŁ (Lange Łukasik)

otwornica diamentowa do glazury
Autor: Wolfcraft Otwornica diamentowa Ceramic przeznaczona jest do precyzyjnego wycinania otworów w płytkach ceramicznych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej