Najmniejszy dalmierz laserowy

2008-07-09 14:37

Urządzenie ma wymiary 100/58/32 mm. Służy do wykonywania różnorodnych pomiarów w pomieszczeniach - odległości, powierzchni i kubatury. Dzięki technice laserowej dalmierz wykonuje precyzyjne pomiary odcinków o maksymalnej długości 50 metrów, wynik pomiaru pokazuje się na dużym wyświetlaczu LCD.

Przyrząd pomiarowy DLE 50 Professional firmy Bosch to jeden z najmniejszych dalmierzy laserowych na świecie. Ma wszystkie funkcje profesjonalnego urządzenia.

 

 

Obsługa urządzenia jest prosta. Przyciski opatrzone symbolami umożliwiają przełączanie się pomiędzy funkcjami pomiaru odległości, powierzchni, kubatury lub pośrednimi pomiarami wysokości według twierdzenia Pitagorasa.
Standardowo dalmierz laserowy dokonuje pomiaru od tylnej krawędzi urządzenia. Kilkakrotnie naciskając przycisk użytkownik może zmienić punkt początkowy pomiaru na przednią krawędź urządzenia, wbudowany gwint do statywu lub rozkładany kołek pomiarowy. Kołek o długości 40 mm ułatwia pomiar w narożnikach lub np. fugach czy prowadnicach. Odpowiedni symbol na wyświetlaczu jednoznacznie wskazuje, skąd rozpoczyna się pomiar. Zapobiega to pomyłkom w trakcie mierzenia.


Mały dalmierz laserowy jest wyposażony w miękkie uchwyty Softgrip, które ułatwiają obsługę urządzenia i chronią je przed uszkodzeniami.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej