Multimetr termiczny Fluke 279 FC

2016-05-17 15:21
Multimetr termiczny Fluke
Autor: FLUKE Multimetr termiczny Fluke® 279 FC TRMS

Multimetr termiczny Fluke 279 FC to nowe urządzenia diagnostyczne, które łączy w sobie kamerę termowizyjną i multimetr cyfrowy.

Bezprzewodowy multimetr termiczny Fluke® 279 FC TRMS to pierwsze narzędzie diagnostyczne integrujące w pełni wyposażony multimetr cyfrowy RMS (TRMS) z kamerą termowizyjną w jednym urządzeniu.
Urządzenie pomiarowe 279 FC umożliwia sprawną i bezpieczną diagnostykę instalacji elektrycznych: gorących punktów w bezpiecznikach, przewodach, izolatorach, złączach, połączeniach i przełącznikach za pomocą kamery termowizyjnej oraz rozwiązywanie i analizowanie problemów z użyciem multimetru cyfrowego.
 
Multimetr termiczny ma 15 elektrycznych funkcji pomiarowych obejmujących napięcie prądu przemiennego i stałego, rezystancję, ciągłość obwodu, pojemność, test diody, wartości minimalne i maksymalne oraz częstotliwość. W ciasnych, trudno dostępnych miejscach można użyć opcjonalnej sondy iFlex®. Rozszerza on możliwości pomiarów, pozwalając na testowanie prądu przemiennego o natężeniu do 2500 A. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala (8,89 cm) zapewnia wysoką jakość i czytelność obrazów.
Urządzenie należy do serii Fluke Connect® - narzędzi diagnostycznych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan krytycznego wyposażenia. Pozwala to rejestrować i udostępniać obrazy termiczne oraz pomiary elektryczne w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu oraz automatycznie przesyłać je do chmury. Bezpośrednio w miejscu pracy można tworzyć raporty, po czym udostępniać je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Można też korzystać z połączeń wideo ShareLive™ w celu kontaktowania się ze współpracownikami, co zwiększa produktywność w terenie.

Najważniejsze cechy multimetru termicznego 279 FC:

  • rozszerzenie możliwości pomiaru dzięki sondom prądowym iFlex,
  • przechowywanie pomiarów w pamięci dzięki aplikacji Fluke Connect,
  • rozdzielczość kamery – 80 x 60,
  • kolorowy ekran LCD 3,5’’ / 8,89 cm,
  • akumulator litowo-jonowy pozwala pracować przez cały dzień (ponad 10 godzin) w normalnych warunkach,
  • 15 funkcji pomiarowych, w tym: naięcie AC/DC, rezystancja, ciągłość, pojemność, test diod, prąd AC (z sondą iFlex), częstotliwość,
  • kategoria pomiarowa CAT III 1000 V, CAT IV 600 V.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej