Multimetr termiczny Fluke 279 FC

2016-05-17 15:21
Multimetr termiczny Fluke
Autor: FLUKE Multimetr termiczny Fluke® 279 FC TRMS

Multimetr termiczny Fluke 279 FC to nowe urządzenia diagnostyczne, które łączy w sobie kamerę termowizyjną i multimetr cyfrowy.

Bezprzewodowy multimetr termiczny Fluke® 279 FC TRMS to pierwsze narzędzie diagnostyczne integrujące w pełni wyposażony multimetr cyfrowy RMS (TRMS) z kamerą termowizyjną w jednym urządzeniu.
Urządzenie pomiarowe 279 FC umożliwia sprawną i bezpieczną diagnostykę instalacji elektrycznych: gorących punktów w bezpiecznikach, przewodach, izolatorach, złączach, połączeniach i przełącznikach za pomocą kamery termowizyjnej oraz rozwiązywanie i analizowanie problemów z użyciem multimetru cyfrowego.
 
Multimetr termiczny ma 15 elektrycznych funkcji pomiarowych obejmujących napięcie prądu przemiennego i stałego, rezystancję, ciągłość obwodu, pojemność, test diody, wartości minimalne i maksymalne oraz częstotliwość. W ciasnych, trudno dostępnych miejscach można użyć opcjonalnej sondy iFlex®. Rozszerza on możliwości pomiarów, pozwalając na testowanie prądu przemiennego o natężeniu do 2500 A. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala (8,89 cm) zapewnia wysoką jakość i czytelność obrazów.
Urządzenie należy do serii Fluke Connect® - narzędzi diagnostycznych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan krytycznego wyposażenia. Pozwala to rejestrować i udostępniać obrazy termiczne oraz pomiary elektryczne w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu oraz automatycznie przesyłać je do chmury. Bezpośrednio w miejscu pracy można tworzyć raporty, po czym udostępniać je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Można też korzystać z połączeń wideo ShareLive™ w celu kontaktowania się ze współpracownikami, co zwiększa produktywność w terenie.

Najważniejsze cechy multimetru termicznego 279 FC:

  • rozszerzenie możliwości pomiaru dzięki sondom prądowym iFlex,
  • przechowywanie pomiarów w pamięci dzięki aplikacji Fluke Connect,
  • rozdzielczość kamery – 80 x 60,
  • kolorowy ekran LCD 3,5’’ / 8,89 cm,
  • akumulator litowo-jonowy pozwala pracować przez cały dzień (ponad 10 godzin) w normalnych warunkach,
  • 15 funkcji pomiarowych, w tym: naięcie AC/DC, rezystancja, ciągłość, pojemność, test diod, prąd AC (z sondą iFlex), częstotliwość,
  • kategoria pomiarowa CAT III 1000 V, CAT IV 600 V.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej