Młoty udarowo-obrotowe dla profesjonalistów są dostępne już od 1932 roku

2007-06-05 13:21

W 1932 roku Bosch wyprodukował pierwszy seryjny młot udarowo-obrotowy. Urządzenie, dopasowane do potrzeb ówczesnych rzemieślników, wyposażone było w  mechanizm udarowy do wiercenia oraz dłutowania i - już wtedy - w sprzęgło gwarantujące bezpieczeństwo pracy. Młot miał swoją światową premierę przed 75 laty, na targach w Lipsku i został uznany za kamień milowy w branży budowlanej.

Wiele rozwiązań wprowadzonych przez Boscha w segmencie młotów zyskało status standardu na całym świecie. Dobrym przykładem jest opracowany w 1975 roku system montażu narzędzi SDS-plus, który umożliwia beznarzędziową wymianę wierteł i dłut. W roku 1990 doszedł do niego system SDS-max, jako wariant dla wierteł i dłut o większych wymiarach. Kolejnymi kamieniami milowymi w historii rozwoju tych urządzeń były pierwsze na świecie: młot udarowo-obrotowy klasy 2 kg (1981) oraz młot akumulatorowy (1984). W roku 2003, w młocie klasy 5 kg po raz pierwszy zastosowano system kontroli drgań, a w roku 2005 firma przedstawiła kolejne innowacyjne rozwiązanie - młot akumulatorowy w technologii litowo-jonowej: GBH 36 V-LI Professional. Dzięki wysokiemu napięciu akumulatora 36 V, młot ten osiąga taką samą wydajność jak ten najwyższej mocy, przewodowy młot klasy 2 kg, GBH 2-26 Professional. 

 

Z okazji 75. urodzin młotów firma przygotowała dla użytkowników profesjonalnych oferty jubileuszowe. Przy zakupie młota SDS-plus (młota GBH 2-26 DFR Professional klasy 2 kg lub młota akumulatorowego GBH 36 V-LI Professional) klient otrzymuje w prezencie uniwersalny detektor DMF 10 Zoom Professional. Użytkownicy zyskują w ten sposób nie tylko bardzo wydajny młot, ale też przed wierceniem lub kuciem mogą zbadać, czy w ścianie nie ma  utrudniających pracę obiektów, takich jak przewody pod napięciem, metale (również metale nieżelazne, jak np. miedź) i konstrukcje drewniane.
Natomiast wraz z zakupem młota z systemem SDS-max Boschhammers (młoty klasy 5 kg i wyższej) gratis otrzymuje się wkrętarkę akumulatorową GSR 10,8 V-LI Professional. To wyjątkowo kompaktowe i poręczne urządzenie wkręca w miękkim drewnie do 130 śrub o wymiarach 6x60 mm. Jego nowoczesny akumulator litowo-jonowy rozładowuje się tylko w nieznacznym stopniu i nie wykazuje efektu pamięci, co oznacza, że akumulator można doładować w dowolnej chwili, bez ryzyka obniżenia pojemności. Oferty jubileuszowe obowiązują do marca do końca czerwca 2007 r..

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej