Młot udarowo-obrotowy z akumulatorem litowo-jonowym

2007-05-28 17:20

Młot udarowo-obrotowy z 36-v akumulatorem litowo-jonowym - GBH 36 V to nowe narzędzie firmy Bosch. Jest równie wydajne jak elektronarzędzia zasilane z sieci. Wysokie napięcie akumulatora 36 V umożliwia wydajne wiercenie. Wydajność pracy można porównać z uzyskiwaną przy użyciu młota sieciowego klasy 2 kg (GBH 2-26).

  Nowe narzędzie ma energię udaru na poziomie 3 J. Przy jego użyciu można wykonywać w betonie otwory o średnicach do 26 mm, a przy włączonej blokadzie obrotów można je także stosować do dłutowania. Optymalny zakres wierceń w betonie wynosi 8 - 16 mm. W przypadku wiercenia otworów o średnicach 20 mm urządzenie pracuje o 40 proc. szybciej niż inne standardowe, akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe. Młot wyróżnia się nie tylko wysoką mocą, ale także efektywnością. Jeden cykl ładowania akumulatora pozwala na wywiercenie do 150 otworów (6 x 40 mm) w betonie (B25).
Zaletą nowego elektronarzędzia jest także wymieniany od zewnątrz uchwyt SDS-plus - najważniejsza, a jednocześnie podlegająca zużyciu część młota. Takie rozwiązanie pozwala na sprawniejsze przeprowadzenie koniecznych czynności serwisowych. Komfort pracy zapewniają miękkie okładziny oraz rękojeść dodatkowa, obracana o 360o. Młot wraz z akumulatorem waży 4,3 kg (sam akumulator waży 1,2 kg). 
 
  Akumulatory litowo-jonowe są nie tylko bardzo wydajne i lekkie, ale także pozbawione efektu pamięci.
Można je doładowywać w dowolnej chwili - bez obawy, że zmniejszy się ich pojemność użytkowa. Akumulatory te odznaczają się także niewielkim stopniem samorozładowania, co sprawia, że nawet po roku nieużywania zachowują większą część skumulowanej energii. Inaczej niż w przypadku konwencjonalnych akumulatorów niklowych, użytkownik ma do dyspozycji pełną moc akumulatora w całym cyklu pracy baterii; ostatnie wiercenie jest więc wykonywane z taką samą mocą jak wszystkie poprzednie.
Elektroniczny system (ECP) chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, całkowitym rozładowaniem i przegrzaniem, gwarantując mu równie długą żywotność jak w przypadku nowoczesnych akumulatorów niklowych. Bateria została wyposażona w diodowy wskaźnik stanu naładowania (LED), dzięki któremu użytkownik może się łatwo zorientować, ile energii pozostało do wykorzystania. 

 

Diodowy wskaźnik temperatury ostrzega użytkownika, gdy akumulator osiągnie zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę. Sytem Hyper Charge pozwala naładować akumulator do 80 proc. już po upływie 25 minut.

Wyposażenie standardowe:

  • Szybka ładowarka AL 3640 CV
  • 1 akumulator Li-Ion 2,0 Ah
  • Rękojeść dodatkowa
  • Ogranicznik głębokości
  • Walizka narzędziowa

 

 Dane techniczne  
 Zakres wierceń  
 Średnica wiercenia w betonie wiertłami krętymi SDS-plus  4-26 mm
 Średnica wiercenia w stali wiertłami krętymi SDS-plus  4-13 mm
 Średnica wiercenia w drewnie wiertłami krętymi SDS-plus  4-30 mm
 Zalecany zakres wierceń  6-16 mm
 Wydajność nominalna  600 W
 Moc wyjściowa  430 W
 Energia pojedynczego uderzenia 3,0 J 
 Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej  0 - 4.260 1/min
 Ciężar z akumulatorem  ok. 4,3 kg
 Długość  367,0 mm
 Szer.  107,0 mm
 Wysokość 221,0 mm  
 Nominalna prędkość obrotowa  0 - 960 1/min  
 Kołnierz wrzeciona  50 mm
 Pojemność akumulatora  2 Ah
 Napięcie akumulatora  36 V

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej