Młot udarowo-obrotowy GBH 3-28 FE

2007-05-24 21:15

Urządzenie zostało zaprojektowane do wykonywania intensywnych wierceń w betonie o średnicy od 10 do 18 mm, młot radzi sobie również w szerszym zakresie średnic od 4 do 28 mm. 

Od stycznia 2002 r. dostępny jest nowy młot udarowo-obrotowy Boscha w klasie 3 kg. Młot GBH 3-28 FE został wyposażony w system szybkiej wymiany osprzętu. Dzięki temu użytkownik może wymienić uchwyt narzędziowy SDS-plus na, dołączony w wyposażeniu standardowym, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski. Aby zachować skuteczne przenoszenie energii mechanizmu udarowego na wiertło, system szybkiej wymiany został dopasowany do wysokiej mocy udarowej młota. Urządzenie zostało zaprojektowane do wykonywania intensywnych wierceń w betonie o średnicy od 10 do 18 mm, młot radzi sobie również w szerszym zakresie średnic od 4 do 28 mm. Wymienne uchwyty pozwalają na wykonywanie wierceń w betonie do 30 mm i metalu do 13 mm. Młot nadaje się również do pracy przy użyciu koron wiertniczych w murze. System smarowania uchwytu narzędziowego, dzięki zintegrowanemu zasobnikowi oleju oraz zabezpieczeniu przeciwpyłowemu pozwalają wydłużyć żywotność urządzenia. Zwiększona powierzchnia wpustów przenoszących napęd w uchwycie narzędziowym dodatkowo obniża zużycie części mechanicznych narzędzia.
Silnik o mocy nominalnej 720 W charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym oraz maksymalną siłą udaru wynoszącą 3,3 J. System sterowania elektronicznego umożliwia precyzyjne nawiercanie i bezstopniową regulację prędkości obrotowej do 800 obrotów na minutę. Maksymalna częstotliwość udaru wynosi cztery tysiące uderzeń na minutę.
Konstrukcja "L" powoduje iż mimo swojej wydajności młot jest urządzeniem kompaktowym. Wykonana z aluminium obudowa przekładni ukryta jest pod całkowicie izolowaną obudową z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Młot ma konstrukcję obudowy przystosowaną do wiercenia przy ścianie. W obudowie zamontowano zintegrowany przełącznik wiercenia z udarem i bez udaru. System tłumienia wibracji (VDS) obniża wstrząsy podczas wiercenia z udarem, chroniąc nadgarstki użytkownika. Szybki nastawnik ułatwia precyzyjną regulację ogranicznika głębokości wiercenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej