Młot udarowo-obrotowy

2008-10-13 16:13

Młot z udarem elektropneumatycznym należy do innowacyjnej linii urządzeń, które w poręcznych, lekkich obudowach kryją dużą moc. Dzięki zastosowaniu technologii HammerforceTM, czyli sekwencji małej liczby uderzeń o stosunkowo dużym ciężarze, wiercenie może być zdecydowanie szybsze, a praca efektywniejsza.

Opatentowane rozwiązania zastosowane w młocie udarowo-obrotowym WU330 marki WORX pozwalają na efektywną pracę bez dużego natężenia. O dużej sile tego urządzenia decyduje elektropneumatyczna przekładnia udarowa umieszczona w aluminiowej obudowie. Konstrukcja przekładni pozwala na trzy rodzaje pracy: wiercenie, wiercenie z udarem oraz kłucie z blokadą, która nie pozwala na obrót narzędzia.
Dobrze sprawdza się w pracach wykonywanych w "wielkiej płycie". Narzędzie o stosunkowo dużej energii udaru sięgającej 2,7 J i częstotliwości uderzeń 0-4600 uderzeń/min pozwala na wykonanie otworu w żelbecie do średnicy 26 mm. Jest to możliwe m.in. dzięki przekładni i silnikowi komutatorowemu o mocy 710 W. Przy dużej mocy uderzeń i niskiej wadze urządzenie z udarem elektropneumatycznym sprawdza się również przy pracy na wysokościach. Poręczny, ergonomiczny kształt dopasowany jest do ręki, a masa (2,5 kg) nie obciąża jej. Uchwyt pokryty gumą poprawia komfort pracy.
Młot ma płynną regulację prędkości obrotowej od 0 do 1050 obr./min oraz możliwość zmiany kierunku obrotu wrzeciona. Dokładność wiercenia zwiększa ogranicznik głębokości. Szeroki zakres ustawionych prędkości pozwala na wybór odpowiedniego tempa wiercenia w zależności od obrabianego materiału.
Model WU330 wyposażony jest w system mocowania narzędzia SDS+. Z modelem WU330.1 dostarczany jest adapter pozwalający na dodatkowe mocowanie wiertła z chwytem walcowym o średnicy 1,5-13 mm.

Dane techniczne

moc znamionowa [W] 710
obroty biegu jałowego [obr./min] 0-1050
częstotliwość uderzeń [1/min] 0-4600
energia udaru [J] 2,7
masa [kg] 2,5
lewe i prawe obroty  tak
średnica otworów [mm] 30 (drewno)
13 (metal)
26 (materiały budowlane: beton, żelbet, beton komórkowy, ceramika)


Dystrybutorem urządzenia marki Worx, jest firma Proma.

czerwiec 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej