Młot udarowo-obrotowy

2008-10-13 16:13

Młot z udarem elektropneumatycznym należy do innowacyjnej linii urządzeń, które w poręcznych, lekkich obudowach kryją dużą moc. Dzięki zastosowaniu technologii HammerforceTM, czyli sekwencji małej liczby uderzeń o stosunkowo dużym ciężarze, wiercenie może być zdecydowanie szybsze, a praca efektywniejsza.

Opatentowane rozwiązania zastosowane w młocie udarowo-obrotowym WU330 marki WORX pozwalają na efektywną pracę bez dużego natężenia. O dużej sile tego urządzenia decyduje elektropneumatyczna przekładnia udarowa umieszczona w aluminiowej obudowie. Konstrukcja przekładni pozwala na trzy rodzaje pracy: wiercenie, wiercenie z udarem oraz kłucie z blokadą, która nie pozwala na obrót narzędzia.
Dobrze sprawdza się w pracach wykonywanych w "wielkiej płycie". Narzędzie o stosunkowo dużej energii udaru sięgającej 2,7 J i częstotliwości uderzeń 0-4600 uderzeń/min pozwala na wykonanie otworu w żelbecie do średnicy 26 mm. Jest to możliwe m.in. dzięki przekładni i silnikowi komutatorowemu o mocy 710 W. Przy dużej mocy uderzeń i niskiej wadze urządzenie z udarem elektropneumatycznym sprawdza się również przy pracy na wysokościach. Poręczny, ergonomiczny kształt dopasowany jest do ręki, a masa (2,5 kg) nie obciąża jej. Uchwyt pokryty gumą poprawia komfort pracy.
Młot ma płynną regulację prędkości obrotowej od 0 do 1050 obr./min oraz możliwość zmiany kierunku obrotu wrzeciona. Dokładność wiercenia zwiększa ogranicznik głębokości. Szeroki zakres ustawionych prędkości pozwala na wybór odpowiedniego tempa wiercenia w zależności od obrabianego materiału.
Model WU330 wyposażony jest w system mocowania narzędzia SDS+. Z modelem WU330.1 dostarczany jest adapter pozwalający na dodatkowe mocowanie wiertła z chwytem walcowym o średnicy 1,5-13 mm.

Dane techniczne

moc znamionowa [W] 710
obroty biegu jałowego [obr./min] 0-1050
częstotliwość uderzeń [1/min] 0-4600
energia udaru [J] 2,7
masa [kg] 2,5
lewe i prawe obroty  tak
średnica otworów [mm] 30 (drewno)
13 (metal)
26 (materiały budowlane: beton, żelbet, beton komórkowy, ceramika)


Dystrybutorem urządzenia marki Worx, jest firma Proma.

czerwiec 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej