Młot do wiercenia i dłutowania

2008-11-14 8:40

Wydajny silnik o mocy 1100 W oraz energia udaru dochodząca do 4 J, zapewniają urządzeniu odpowiednią efektywność przy pracach remontowych i instalacyjnych.

Młot udarowo-obrotowy Skil Masters (model 1790), przeznaczony jest do wykonywania prac związanych z wierceniem, wierceniem z udarem oraz dłutowaniem w twardych materiałach, takich jak beton i mur. Urządzenie wyposażone jest w pokrętło wstępnego wyboru prędkości obrotowej, które zapewnia dopasowanie tempa pracy do właściwości obrabianego materiału. Szczotki węglowe z funkcją auto-stop automatycznie wyłączają młot w przypadku nadmiernego zużycia. Zapobiega to uszkodzeniu silnika i wydłuża w ten sposób żywotność urządzenia. Uchwyt młota zaopatrzony jest w adapter SDS-plus. Dodatkowo dołączony jest 13 mm uchwyt wiertarski z kluczem, co oznacza, że do wiercenia można stosować także standardowe wiertła z chwytem cylindrycznym.

 

Dane techniczne:

moc wejściowa [W] 1100 
energia udaru [J]  0-4 
prędkość obrotowa bez obciążenia [obr./min]  0-800 
maks. częstotliwość udaru [obr./min]  0-3000 
średnica wiercenia w stali [mm] 13
średnica wiercenia w betonie [mm] 30 
 maks. średnica wiercenia w drewnie [mm] 45 
ciężar [kg]  5,6

 

Pracę młota ułatwiają: przycisk blokady do pracy ciągłej, sprzęgło zabezpieczające zapewniajśące ochronę na wypadek zakleszczenia się wiertła, wyłącznik obrotów do prac wymagających kucia oraz wyłącznik udaru do prac wymagających wiercenia i wkręcania (z odpowiednim osprzętem).

Wyposażenie standardowe: brezentowa torba, rękojeść boczna, ogranicznik głębokości wiercenia, tubka ze smarem. Urządzenie ma wytrzymały, pokryty gumą, kabel sieciowy długości 4 m.

październik 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej