Mobilna aplikacja Bosch Toolbox dla profesjonalistów do wykorzystania bezpośrednio na budowie

2013-01-07 14:57
mobilna aplikacja bosch toolbox
Autor: Robert Bosch

Mobilne aplikacje ułatwiające dokumentację na budowie już teraz są wykorzystywane przez profesjonalnych wykonawców. Jedna z nich - Bosch Toolbox, dostępna jest nieodpłatnie w Google Play Store i Apple App Store.

Dzięki aplikacji Bosch Toolbox architekt czy wykonawca może w szybki i łatwy sposób udokumentować warunki panujące na budowie. Aplikacja Toolbox robi zdjęcie i umożliwia naniesienie wymiarów odcinków i kątów bezpośrednio na obraz. Aplikacja Bosch Toolbox rozbudowana jest o kamerę wymiarową. Mobilna aplikacja umożliwia też zaznaczenie miejsca instalacji przyłączy lub przewodów. Jej dodatkowe funkcje to nagrywanie notatek głosowych i filmów oraz zapisywanie danych różnych projektów budowlanych w odpowiednich folderach. Dzięki temu nawet przy kilku zleceniach łatwo zachować orientację i porządek w dokumentacji, a niezbędne informacje można łatwo odtworzyć w dowolnej chwili. Aplikacja Bosch Toolbox ma konwerter jednostek, latarkę i mobilny katalog elektronarzędzi profesjonalnych Bosch. Z poziomu aplikacji dostępna jest mobilna wyszukiwarka punktów sprzedaży elektronarzędzi Bosch.

Jak aplikacja się sprawdza w praktyce? Po zrobieniu zdjęcia i naniesieniu wymiarów wykańczanego pomieszczenia glazurnik wysyła obraz do firmy i zamawia brakujące płytki lub przygotowuje ofertę dla inwestora, bez konieczności mierzenia pomieszczenia metodą tradycyjną.

W 2013 roku firma Bosch planuje wprowadzenie na rynek kolejnej bezpłatnej aplikacji o nazwie „Dokumentacja wykonawcza“. Nowa aplikacja ma umożliwić jeszcze bardziej szczegółowe dokumentowanie projektów budowlanych. Opcja Tryb zespołowy w nowej aplikacji  pozwoli pracować nad dokumentacją tego samego projektu kilku pracownikom na różnych smartfonach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej