Mobilna aplikacja Bosch Toolbox dla profesjonalistów do wykorzystania bezpośrednio na budowie

2013-01-07 14:57
mobilna aplikacja bosch toolbox
Autor: Robert Bosch

Mobilne aplikacje ułatwiające dokumentację na budowie już teraz są wykorzystywane przez profesjonalnych wykonawców. Jedna z nich - Bosch Toolbox, dostępna jest nieodpłatnie w Google Play Store i Apple App Store.

Dzięki aplikacji Bosch Toolbox architekt czy wykonawca może w szybki i łatwy sposób udokumentować warunki panujące na budowie. Aplikacja Toolbox robi zdjęcie i umożliwia naniesienie wymiarów odcinków i kątów bezpośrednio na obraz. Aplikacja Bosch Toolbox rozbudowana jest o kamerę wymiarową. Mobilna aplikacja umożliwia też zaznaczenie miejsca instalacji przyłączy lub przewodów. Jej dodatkowe funkcje to nagrywanie notatek głosowych i filmów oraz zapisywanie danych różnych projektów budowlanych w odpowiednich folderach. Dzięki temu nawet przy kilku zleceniach łatwo zachować orientację i porządek w dokumentacji, a niezbędne informacje można łatwo odtworzyć w dowolnej chwili. Aplikacja Bosch Toolbox ma konwerter jednostek, latarkę i mobilny katalog elektronarzędzi profesjonalnych Bosch. Z poziomu aplikacji dostępna jest mobilna wyszukiwarka punktów sprzedaży elektronarzędzi Bosch.

Jak aplikacja się sprawdza w praktyce? Po zrobieniu zdjęcia i naniesieniu wymiarów wykańczanego pomieszczenia glazurnik wysyła obraz do firmy i zamawia brakujące płytki lub przygotowuje ofertę dla inwestora, bez konieczności mierzenia pomieszczenia metodą tradycyjną.

W 2013 roku firma Bosch planuje wprowadzenie na rynek kolejnej bezpłatnej aplikacji o nazwie „Dokumentacja wykonawcza“. Nowa aplikacja ma umożliwić jeszcze bardziej szczegółowe dokumentowanie projektów budowlanych. Opcja Tryb zespołowy w nowej aplikacji  pozwoli pracować nad dokumentacją tego samego projektu kilku pracownikom na różnych smartfonach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej