Mały sprzęt – akumulatorowa wiertarkowkrętarka

2009-06-26 10:22
Mały sprzęt – akumulatorowa wiertarko-wkrętarka
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.

Wiertarkowkrętarka 108 AS Set marki Kress jest lekkim, akumulatorowym urządzeniem przeznaczonym do wiercenia w materiałach takich jak drewno, stal czy płyty gipsowo-kartonowe, a także do wkręcania w drewnie.

Urządzenie ważące 0,8 kg mieści w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne. Obroty lewo- i prawostronne kontroluje elektroniczny włącznik. Dzięki dwunastu stopniom momentu obrotowego można dopasować siłę wiercenia i wkręcania do twardości materiału.  W trakcie profesjonalnych testów wiertarko-wkrętarki wiertłem do drewna 8 mm w trakcie 3 sekund został wykonany otwór o głębokości 45 mm (w drewnie sosnowym). Z kolei w płycie wiórowej o grubości 20 mm zostały wywiercone dwa otwory piłami otwornicami z wiertłami prowadzącymi – 37 mm w czasie 18 s i 45 mm w czasie 25 s. Testy wkręcania, polegające na montażu w belce sosnowej wkrętów z niepełnym gwintem o średnicy 8 mm i długości 260 mm oraz o średnicy 6 mm i długość 400 mm pokazały, że takie czynności zajmują od 10 do 17 sekund. Są to osiągi typowe dla maszyn 14- i 18-woltowych.

Dzięki niewielkiej masie 108 AS Set sprawdza się w trakcie prac na większej wysokości, zapewniając komfort operowania w trakcie trzymania rąk w górze. Urządzenie zostało wyposażone w opatentowany system pracy z nasadką kątową i uchwytem szybkomocującym (o średnicy 8 mm) QuiXS. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca z akumulatorową wiertarkowkrętarką  jest nie tylko szybsza, ale także wygodniejsza w przypadku trudnodostępnych miejsc. Dodatkowo, funkcja demontażu uchwytu i praca z bitem na wrzecionie skraca długość narzędzia, co umożliwia pracę w wyjątkowo ciasnych przestrzeniach. Ponadto napęd i siła przekazywane są bezpośrednio na bit, bez strat energii.

Większy komfort pracy zapewnia również Automatyczna Blokada Wrzeciona, dzięki której wymiana osprzętu jedną ręką jest jeszcze wygodniejsza. Obszar roboczy oświetla mocna dioda LED lub też dostępna w zestawie latarka akumulatorowa z 24 diodami. Latarkę można zawiesić w dowolnym miejscu, co umożliwia nie tylko pracę po zmroku, ale także wiercenie i wkręcanie w zaciemnionych miejscach, gdzie nie jest dostępne zasilanie.

Urządzenie wyposażona jest w litowo-jonową baterię 1,3 Ah. Przy użyciu dostępnej w zestawie szybkiej ładowarki akumulator ładowany jest tylko 30 minut, sygnalizując na wyświetlaczu stopień naładowania.

Wyłączny dystrybutor marki Kress na Polskę firma Lange Łukaszuk sp.j., wprowadza program gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni. Każdy użytkownik, który zakupi jedno z elektronarzędzi, ma możliwość wykonania nim dowolnych prac, a jeżeli nie będzie zadowolony z efektów, w ciągu czternastu dni od daty zakupu może zwrócić narzędzie do punktu sprzedaży.

Dane techniczne
 wymiary z uchwytem [mm]  207/52/188
 napięcie [V]  10,8
 pojemność akumulatora [Ah]  1,3
 czas ładowania [min]  30
 prędkość obrotowa bez obciążenia [obr./min]  0–450
 maks. moment obrotowy (wkręcanie miękkie/twarde) [Nm]  6/20
 uchwyt wiertarski [mm]  0,8–8
 maks. średnica wiercenia (w stali/drewnie) [mm]  8/20
 maks. średnica wkręcania w drewno [mm]  6
 masa bez uchwytu [kg]  0,8
 gwarancja  dwa lata*

*okres gwarancji po zarejestrowaniu zakupionego narzędzia na stronie internetowej 
dystrybutora ulega przedłużeniu o kolejny rok

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej