Malowanie ścian z wykorzystaniem kija malarskiego

2010-08-18 22:59
Malowanie ścian z wykorzystaniem kija malarskiego
Autor: B.M. Polska Malowanie sufitu z wykorzystaniem kija malarskiego.

Kij malarski marki Richard służy do malowania pomieszczeń o wysokości nawet do 5 metrów. Praca z tym osprzętem jest łatwiejsza i trwa znacznie krócej, niż w przypadku korzystania z drabiny.

Jak malować ściany i sufity, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach. To najtrudniejszy etap prac, odnawianie wyższych partii ścian i sufitów, ponieważ wymaga od malarza dużej sprawności i wytrzymałości ze względu na długotrwałe trzymanie rąk w górze.
Przy wysokich pomieszczeniach robotnicy najczęściej wspomagają się drabinami, jednak może to negatywnie wpływać na komfort pracy i jej finalny efekt. Jedynym skutecznym i wygodnym sposobem na malowanie wysokich fragmentów ścian oraz sufitu jest skorzystanie z kija malarskiego, do którego przykręca się właściwy wałek. Wówczas prace malarskie można wykonać z poziomu podłogi i na bieżąco kontrolować, sprawdzając czy na malowanych powierzchniach nie tworzą się smugi i zacieki.

Ważne przy wyborze kija malarskiego

Kupując kij malarski trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego zasięg, masę oraz możliwość przymocowania do wałka malarskiego lub pędzla. Przyrząd powinien być lekki o regulowanej długości.
Przykładem takich produktów są kije malarskie marki Richard, które sprawdzają się nie tylko podczas malowania sufitów, ale również odnawiania całych pomieszczeń. Przy wykorzystaniu kija zmęczenie związane z malowaniem rozkłada się równomiernie pomiędzy obie dłonie.

Marka Richard oferuje teleskopowe kije malarskie w 4 różnych rozmiarach. Najkrótszy model można ustawić na długość od 60 do 120 cm i doskonale sprawdzi się podczas malowania sufitu w standardowych mieszkaniach o wysokości 2,5 do 2,6 metra. W przypadku malowania bardzo wysokich pokoi, holów wykorzystuje się najdłuższy kij o maksymalnym zasięgu 360 centymetrów. 
Wszystkie modele wyposażone są w specjalny gwint dostosowany do wałków malarskich Richard oraz zatrzask blokujący samoczynne poluzowanie się wałka. Kije te wykonane są z wysokiej jakości aluminium, co decyduje o ich trwałości przy zachowaniu niskiej masy narzędzia. Rękojeść kija pokryta jest antypoślizgową pianką, która gwarantuje pewny i wygodny chwyt. Regulacja długości kija odbywa się za pomocą praktycznego przycisku.

Parametry produktu:

  • długość [cm]: od 60 do 360
  • materiał: aluminium
  • cena brutto [zł]: od 99

Producentem jest firma Richard, a dystrybutorem B.M. Polska.

 

Malowanie ścian z wykorzystaniem kija malarskiego
Autor: B.M. Polska Kij malarski służy do malowania wysokich fragmentów (ścian i sufitów) w mieszkaniu lub domu.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej